15.08.2016

КОРО на РРО: податківці пояснили, коли використовувати нову форму

Письмо ГФСУ от 05.08.16 г.Лист ДФСУ від 05.08.16 р. № 26665/7/99-99-08-01-03-17

Нещодавно Мінфін наказом від 14.06.16 р. № 547 (див. «БТ», 2016, № 31, с. 4 та № 32, с. 33) виклав у новій редакції форму книги обліку розрахункових операцій (КОРО).

У листі, що коментується, контролери роз’яснили, що суб’єкти господарювання можуть продовжувати використовувати старі КОРО до настання першої із подій:

• закінчення КОРО;

• завершення строку служби або припинення застосування відповідного РРО;

• виникнення підстав для перереєстрації або скасування реєстрації КОРО.

При цьому якщо підстави для перереєстрації КОРО виникнуть до 26.08.16 р., то суб’єкт господарювання має змогу перереєструвати стару КОРО. Після цієї дати доведеться реєструвати нову КОРО.

Крім того, контролери видали рекомендації для суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з реалізацією підакцизних товарів (тобто в КОРО слід вказувати дані про акцизний податок). Так от, старі КОРО вони мають заповнювати так:

1) у назвах граф 6 і 7 слід дописати знак «/» та відповідно слова «за ставкою акцизного податку», «сума акцизного податку»;

2) за наявності розрахункових операцій за товари підакцизної групи послідовно вносяться:

• у графу 6 — суми розрахунків, що оподатковуються за ставкою ПДВ, «/», суми розрахунків, що оподатковуються за ставкою акцизного податку;

• у графу 7 — сума ПДВ», «/», сума акцизного податку.

Звісно, вести такі КОРО незручно, тому податківці рекомендують таким суб’єктам господарювання навіть без настання однієї з вищеперелічених подій зареєструвати КОРО на РРО за новою формою.

Водночас обов’язкової реєстрації нової КОРО податківці навіть від таких суб’єктів господарювання не вимагають.