06.02.2017

Заповнюємо КОРО при продажу проїзних квитків

На підставі яких розрахункових документів заповнюється КОРО на господарську одиницю при здійсненні перевезення пасажирів та багажу, при продажу квитків у кіосках та салонах транспортних засобів?

Згідно з п. 4 ст. 9 Закону про РРО РРО та розрахункові книжки (далі — РК) не застосовуються, зокрема, при продажу проїзних і перевізних документів на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті з оформленням розрахункових і звітних документів та на автомобільному транспорті з видачею талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю.

Дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням РК та КОРО при продажу квитків у кіосках та салонах транспортних засобів для проїзду в міському, приміському та міжміському електротранспорті, міжміському автотранспорті, на морських і річкових суднах ( п. 10 Переліку, затвердженого постановою Кабміну від 23.08.2000 р. № 1336).

Таким чином, при продажу квитків у кіосках та салонах транспортних засобів суб’єкти господарювання, які здійснюють перевезення пасажирів та багажу, мають право використовувати РК та КОРО без використання РРО.

У графах 3 і 4 «номер та серія розрахункової квитанції: першої, останньої» КОРО на господарську одиницю зазначаються реквізити квитанцій (талонів тощо), виданих протягом дня при перевезенні пасажирів та багажу (першої та останньої).

Отже, суб’єкт господарювання при здійснені перевезення пасажирів та багажу, при продажу квитків у кіосках та салонах транспортних засобів заповнює КОРО на господарську одиницю на підставі квитанцій, талонів, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю, виданих протягом дня.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 109.07