22.05.2017

Порядок повернення ПДВ з бюджету приведено у відповідність до норм ПКУ

Наказ Мінфіну від 06.04.17 р. № 415 «Про затвердження Змін до Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів»

Наказом, що коментується, Мінфін підкоригував Порядок повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затверджений наказом Мінфіну від 03.09.13 р. № 787.

Нагадаємо, що з початку 2017 року були дещо підкориговані правила повернення коштів із бюджету:

1) платники податків отримали право повертати із бюджету не тільки помилково та/або надміру сплачені грошові зобов’язання, а й суму пені (нова редакція п. 43.4 ПКУ).

Щоб повернути надміру сплачену пеню, слід подати у довільній формі заяву, в якій вказати напрям перерахування коштів:

• перерахувати на поточний рахунок;

• зарахувати в рахунок погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів;

• повернути суму переплати у готівковій формі за чеком. Цей варіант доступний тільки тим платникам, які не мають рахунку в банку;

2) переплату з ПДВ (вона може виникати, коли подано уточнюючий розрахунок на зменшення суми ПДВ до сплати) будуть не тільки повертати на електронний ПДВ-рахунок, а й зарахувати на поточний рахунок (новий п. 43.41 ПКУ).

Водночас отримати кошти на поточний рахунок суб’єкт господарювання зможе лише у випадку, коли у нього закритий електронний ПДВ-рахунок (тобто він виключений з числа платників ПДВ).

В усіх інших випадках (тобто діючим платникам ПДВ) переплату повертатимуть, як і раніше, виключно на електронний ПДВ-рахунок.

Нові правила повернення переплати з ПДВ і пені тепер інтегровані у підзаконних актах, отже, це дає «зелене світло» для їх застосування.

Наказ, що коментується, чинний з дня опублікування.