23.07.2018

До Z-звіту потрапляє округлена сума з чека

Яким чином у фіскальному звітному чеку відповідно до постанови Правління НБУ від 15.03.18 р. № 25 відображається округлення сум розрахунків готівкою та яку суму необхідно застосовувати з метою оприбуткування: до округлення чи після?

Відповідно до п. 5 розд. I Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Мінфіну від 21.01.16 р. № 13, розрахункові документи, що друкуються реєстраторами розрахункових операцій на паперовому носії, можуть містити додаткові дані про проміжний підрахунок загальної суми за чеком, суму здачі та інші дані, зокрема інформацію, яка визначена технічними вимогами до спеціалізованих реєстраторів розрахункових операцій.

Таким чином, суб’єкти господарювання можуть додатково друкувати у реквізитах розрахункових документів загальну вартість придбаних товарів (отриманих послуг) у межах фіскального чека таким чином:

• після ряд. 7 фіскального чеку перед ряд. 8 додати нові рядки «Загальна вартість придбаних товарів (отриманих послуг) за чеком до округлення» та «округлена знижка / округлена надбавка»;

• у ряд. 8 фіскального чека «СУМА» зазначати «Загальна вартість придбаних товарів (наданих послуг) за чеком після округлення». Саме зазначена сума вважається сумою розрахунку за відповідним розрахунковим документом.

До підсумку розрахункових операцій Z-звіту та X-звіту відповідно до пп. 15 та 17 Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджених постановою КМУ від 18.02.02 р. № 199, має потрапляти загальний підсумок розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги), тобто сума з розрахункових документів після округлення.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, підкатегорія 109.10