09.11.2012

Про внесення змін до Порядку проведення Пенсійним фондом України та його територіальними органами планових та позапланових перевірок платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

Постанова від 10.10.2012 р. № 914

Хто не п’є із ПФУ шампанське

Уточнено перелік критеріїв віднесення СПД
до високого, середнього й незначного ступеня ризику
для цілей проведення перевірки органами ПФУ

Постанова Кабінету Міністрів України
від 10.10.2012 р. № 914

Про внесення змін
до Порядку проведення
Пенсійним фондом України
та його територіальними органами планових та позапланових перевірок платників єдиного внеску
на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

Кабінет Міністрів України постановляє :

Внести до Порядку проведення Пенсійним фондом України та його територіальними органами планових та позапланових перевірок платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 9 березня 2011 року № 233,* зміни, що додаються.

* Див. «Бухгалтер» № 12’2011, с. 10–11.— Ред.

Прем’єр-міністр України М. Азаров

 

Затверджено Постановою Кабінету Міністрів України
 від 10.10.2012 р. № 914

Зміни, що вносяться до Порядку проведення
Пенсійним фондом України та його територіальними органами
планових та позапланових перевірок платників єдиного внеску
на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

1. Пункт 4 викласти у такій редакції:

«4. Періодичність проведення планових перевірок визначається з урахуванням ступеня ризику від провадження господарської діяльності суб’єктами господарювання.

Критеріями, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності щодо нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та інших платежів, контроль за нарахуванням та сплатою яких покладено на Пенсійний фонд України, є порушення порядку :

нарахування єдиного внеску ;

сплати єдиного внеску ;

подання звітності органам Пенсійного фонду України.

Відповідно до встановлених критеріїв суб’єкти господарювання відносяться до одного з трьох ступенів ризику — високого , середнього і незначного.

До суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику належать суб’єкти, які:

використовують працю найманих осіб без нарахування єдиного внеску ;

зменшують у звітності суму нарахованого єдиного внеску за попередні періоди більше ніж на 20 відсотків загальної суми нарахованого єдиного внеску за останні 12 місяців, що передують звітному;

порушують встановлені строки сплати єдиного внеску більше ніж на 365 днів.

До суб’єктів господарювання із середнім ступенем ризику належать суб’єкти, які:

зменшують у звітності суму нарахованого єдиного внеску за попередні періоди на 10–20 відсотків загальної суми нарахованого єдиного внеску за останні 12 місяців, що передують звітному;

порушують встановлені строки сплати єдиного внеску на 180–365 днів ;

порушують більше ніж на 30 календарних днів встановлені строки подання звітності за три або більше звітні періоди підряд;

допускають помилки , неузгодженості у звіті, які призводять до заниження суми нарахованого єдиного внеску більш як на 25 відсотків суми нарахованого єдиного внеску за місяць.

До суб’єктів господарювання з незначним ступенем ризику відносяться суб’єкти, які не належать до суб’єктів господарювання з високим та середнім ступенем ризику».*

2. Пункт 8** доповнити абзацом такого змісту:

«отримання від державного реєстратора повідомлення про державну реєстрацію припинення юридичної особи або про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичною особою — підприємцем».

Від редакції

Цією Постановою Кабмін уточнив перелік критеріїв, що дозволяють віднести того чи іншого платника ЄСВ до високого, середнього або незначного ступеня ризику.

Крім того, додано ще одну підставу для позапланової перевірки ПФУ — отримання повідомлення про державну реєстрацію припинення юрособи або діяльності ФОПа.

 

* Наводимо п. 4 у попередній редакції:

«4. Періодичність проведення планових перевірок визначається з урахуванням ступеня ризику від провадження господарської діяльності суб’єктами господарювання.

Для платників єдиного внеску — суб’єктів господарювання встановлюється три ступені ризику — високий, середній та незначний, зокрема:

1 ) до платників єдиного внеску з високим ступенем ризику належать суб’єкти господарювання, що:

використовують працю найманих осіб без нарахування єдиного внеску;

не подають органам Пенсійного фонду України передбачені законодавством звіти і відомості;

систематично порушують установлені строки сплати єдиного внеску;

не нараховують та не сплачують єдиний внесок (за інформацією підрозділів податкової міліції, інших органів державної влади або третіх осіб);

2 ) до платників єдиного внеску із середнім ступенем ризику належать суб’єкти господарювання, що:

здійснюють нарахування єдиного внеску у розмірі, меншому мінімального страхового внеску в розрахунку на одного працівника;

порушують установлені строки подання органам Пенсійного фонду України передбачених законодавством звітів і відомостей;

порушують установлені строки сплати єдиного внеску;

допускають помилки, неузгодженість у звітах і відомостях, які подаються органам Пенсійного фонду України;

3 ) до платників єдиного внеску з незначним ступенем ризику належать суб’єкти господарювання, що не мають ознак, передбачених підпунктами 1 і 2 цього пункту».— Ред.

** У п. 8 йдеться про поза планові перевірки платників ЄСВ, не передбачені у квартальному плані роботи органу ПФУ, і перелічено обставини, за наявності однієї з яких такі позапланові перевірки проводяться без попереднього повідомлення платника ЄСВ.— Ред.