19.11.2018

Актуальне запитання. Про складення Довідки про спрямування обсягів власних надходжень, які перевищують відповідні витрати, затверджені законом про Державний бюджет (рішенням про місцевий бюджет)

Як правильно треба складати Довідку про спрямування обсягів власних надходжень, які перевищують відповідні витрати, затверджені законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет)?

У листі Державної казначейської служби України від 10.10.2018 № 16-10/315-16649 з метою встановлення єдиних вимог до порядку складання Довідки про спрямування обсягів власних надходжень, які перевищують відповідні витрати, затверджені законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет) (далі — Довідка), компетентний орган надав відповідне роз`яснення з цього приводу.

Так, Довідка складається розпорядниками бюджетних коштів, які спрямовували протягом звітного періоду (року) обсяги власних надходжень, які перевищували відповідні витрати, затверджені законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет). Саме про це йдеться у Порядку складання бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, звітності фондами загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування, затвердженому наказом Мінфіну від 24.01.2012 № 44 (далі — Порядок № 44).

У Довідці наводиться інформація в частині спрямування обсягів власних надходжень бюджетних установ (надходження за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю, та від додаткової (господарської) діяльності, крім надходжень у натуральній формі), які перевищують відповідні витрати, затверджені законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет).

Довідка:

— заповнюється відповідно до вимог, визначених у п. 13 розділу IV «Порядок заповнення пояснювальної записки та форм щодо розкриття елементів бюджетної звітності» Порядку № 44;

— подається у складі бюджетної звітності у разі, якщо розпорядниками (бюджетних коштів) протягом звітного періоду здійснювалось спрямування обсягів власних надходжень бюджетних установ (надходження за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю та від додаткової (господарської) діяльності, крім надходжень у натуральній формі), які перевищують відповідні витрати, затверджені законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет).