20.01.2020

Актуальне запитання. Про категорію посад державних адміністраторів в ОМС

11.12.2019 Уряд вніс зміни до розпорядження КМУ від 22.09.2004 № 673 «Про віднесення посади державного реєстратора до відповідної категорії посад державних службовців та посад в органах місцевого самоврядування». З якого числа враховувати зміни?

Зміни, внесені до розпоряджень КМУ від 22.09.2004 № 673 «Про віднесення посад державного реєстратора до відповідної категорії посад державних службовців та посад в органах місцевого самоврядування» та від 24.04.2013 № 265-р «Про віднесення посади державного адміністратора і посади адміністратора до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування», викликали неабияку зацікавленість наших читачів. Тож давайте розглянемо ці зміни більш детально у розрізі посад і ретроспективи.

Власне, саме розпорядження Уряду від 22.09.2004 № 673 щодо посад державних реєстраторів змінюється вже не перший раз. Перші редакції містили норми, які, зокрема, відносили посаду державного реєстратора міської ради міста обласного значення до п’ятої категорії посад в органах місцевого самоврядування.

Чинна редакція цього розпорядження, від 11.12.2019, доповнена новою частиною, яка стосується посади державного реєстратора виконавчого органу сільської ради і містить тепер такі дві позиції:

посади державного реєстратора міської ради міста обласного значення, як і раніше, віднесено до п’ятої категорії посад в ОМС;

посади державного реєстратора виконавчого органу сільської ради віднесено до шостої категорії.

Розпорядження КМУ від 24.04.2013 № 265-р, яке стосується посад державних адміністраторів, також має декілька редакцій. Перша редакція унормовувала віднесення зазначених посад до відповідних категорій як в органах влади, так і в ОМС.

У передостанній редакції цього розпорядження, від 06.08.2016, відсутні норми, що стосуються органів влади, а посади державного адміністратора міської ради міст обласного та/або республіканського АР Крим значення (її виконавчих органів) і адміністратора міської ради міст обласного та/або республіканського АР Крим значення (її виконавчих органів), а також міської, селищної ради (її виконавчих органів) населених пунктів, які є адміністративними центрами районів, віднесено до п’ятої категорії посад в ОМС.

Чинна редакція цього розпорядження від 11.12.2019 містить норми, що стосуються посад адміністраторів лише виконавчих органів рад.

Так, посади:

— адміністратора виконавчого органу міської (міста обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим, районного значення), селищної ради віднесено до п’ятої категорії посад в органах місцевого самоврядування;

— адміністратора виконавчого органу сільської ради віднесено до шостої категорії посад в органах місцевого самоврядування.

Зверніть увагу: ця редакція містить ще одну норму, яка визнає таким, що втратило чинність, розпорядження Уряду від 03.11.2010 № 2063 «Про віднесення посади державного адміністратора міської ради міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення (їх виконавчих органів), районної і районної у м. Києві держадміністрації, Київської та Севастопольської міськдержадміністрації, облдержадміністрації, уповноваженого Радою міністрів Автономної Республіки Крим міністерства або республіканського комітету до відповідної категорії посад державних службовців і посад в органах місцевого самоврядування».

Тепер відповімо на запитання читача: «З якого числа враховувати зміни?».

Відповідно до ст. 52 Закону України від 27.02.2014 № 794-VII «Про Кабінет Міністрів України»:

«Постанови Кабінету Міністрів України, крім постанов, що містять інформацію з обмеженим доступом, набирають чинності з дня їх офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими постановами, але не раніше дня їх опублікування.

У випадках, передбачених законом, постанови Кабінету Міністрів України або їх окремі положення, що містять інформацію з обмеженим доступом, не підлягають опублікуванню і набирають чинності з моменту їх доведення в установленому порядку до виконавців, якщо цими постановами не встановлено пізніший термін набрання ними чинності.

Розпорядження Кабінету Міністрів України набирають чинності з моменту їх прийняття, якщо цими розпорядженнями не встановлено пізніший термін набрання ними чинності.»

Розпорядження Уряду від 11.12.2019 № 1334-р, яким внесено зміни до розпоряджень КМУ від 22.09.2004 № 673 та від 24.04.2013 № 265-р, не містить окремої дати набуття чинності, а тому є чинним з моменту його прийняття. Тож зміни враховуємо з 11.12.2019.