24.01.2022

Актуальне запитання. Який існує механізм боротьби зі стихійною торгівлею?

Який існує механізм боротьби зі стихійною торгівлею?

Стихійна торгівля відноситься до адміністративних правопорушень, передбачених ст. 160 Кодексу України про адміністративні порушення (далі — КпАП) — «Торгівля з рук у невстановлених місцях».

Стаття 160 КпАП (Торгівля з рук у невстановлених місцях) торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та в інших невстановлених місцях — тягне за собою накладення штрафу від 1 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої.

Торгівля з рук у невстановлених місцях промисловими товарами тягне за собою накладення штрафу від 6 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі.

Статтею 221 КпАП визначено, що судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені в тому числі і ст. 160 КпАП.

Важливий момент: підставою для розгляду таких справ є протоколи про правопорушення, які, у свою чергу, відповідно до ст. 255 КпАП мають право складати:

1) уповноважені на те посадові особи органів Національної поліції;

2) посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад.