Якщо помилку допущено тільки в сумі (графі 4) додатка Д6, то при уточненні показників рядки не дублюються, відображається тільки сума виявленої помилки. Графа 4 рядка «Усього згідно зі статтею Кодексу» уточнюваної таблиці Додатка Д6 і графа 6 уточнюючого розрахунку (УР) заповнюються тільки у випадку якщо помилка вплинула на показники рядків 3 — 5 декларації.
Перш за все нагадаємо, що будь-яка помилка, допущена в декларації з ПДВ, виправляється шляхом подання УР ( п. 50.1 ПКУ, п. 1 розд. IV Порядку № 966*). Якщо виправляються помилки в рядках, до яких подаються додатки, до УР мають бути подані відповідні додатки, що містять інформацію про уточнені показники ( п. 9 розд. VI Порядку № 966).
Крім того, якщо помилки допущені в додатках і не впливають на показники самої декларації, виправлення помилки також відбувається шляхом подання УР і додатка, що містить уточнені показники**.
** Такий висновок випливає з роз’яснення в категорії 101.28 БЗ про порядок виправлення помилки в додатку Д7, що не вплинула на показники декларації з ПДВ. Аналогічний висновок можна зробити і на підставі роз’яснення порядку заповнення уточнюючого Додатка Д5 (див. БЗ 101.23).
Тому, незалежно від того, яку помилку допущено в додатку Д6, виправляти її необхідно шляхом подання УР.
Порядок заповнення УР (згідно з пп. 2, 3, 4 розд. VI Порядку № 966) такий:
— у графі 4 такого УР відображаються показники декларації, що виправляється;
— у графі 5 — показники з урахуванням виправлень;
— у графі 6 — сума помилки.
Якщо УР подається з метою виправлення помилки, що не впливає на показники декларації, графи 4 і 5 УР будуть ідентичні, графа 6 — не заповнюється.
Що ж до порядку заповнення уточнюючого додатка Д6, то на сьогодні він чітко не регламентований. Водночас, БЗ у розділі 101.23 містить роз’яснення порядку заповнення уточнюючого додатка Д5. Проводячи аналогію, можна сказати, що помилки, допущені в додатку Д6, слід виправляти таким чином:
— якщо необхідно збільшити або зменшити обсяг операції за рядком, раніше відображеним у додатку, то запис в уточнюючому додатку робиться на суму коригування з відповідним знаком («+» або «-»);
— якщо необхідно повністю додати або прибрати рядок додатка Д6 (допущено помилку у графі 2 «Назва операції» та/або у графі 3 «Пункт (підпункт), стаття Кодексу»), такий рядок повторюється на повну суму з відповідним знаком «+» або «-».
При цьому, якщо в результаті виправлення помилки обсяг операцій не змінився, графа 6 УР і рядок «Усього згідно зі статтею Кодексу» уточнюваної таблиці додатка Д6 не заповнюються.
Якщо ж у результаті виправлення помилки обсяг операцій, відображених раніше в рядках 3 — 5 декларацій, збільшується/зменшується, графа 6 УР і графа 4 рядка «Усього згідно із статтею Кодексу» відповідної таблиці додатка Д6 міститимуть суму такого збільшення/зменшення.