19.06.2017

Ми кажемо «витрати», маємо на увазі — «втрати»

За травень цього року вперше слід було подавати за новою формою Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв в оптовій мережі (місячна форма № 1-ОА). Повідаємо вам про один цікавий момент, з яким зіткнулися наші читачі під час заповнення цієї нової форми.

Питання про механізм заповнення рядка 12 зазначеного оптово-алкогольного звіту (далі — Звіт) ставило «у ступор» навіть кмітливих консультантів.

Нагадаємо, що спочатку Звіт було затверджено наказом Мінфіну від 11.02.2016 р. № 49. Потім Мінфін наказом від 10.11.2016 р. № 943 до самої форми Звіту і до Порядку його заповнення (далі — Порядок) уніс певні зміни. Цими змінами до першої таблиці Звіту було «впроваджено» нову графу 12 «Витрати при проведенні внутрішньоскладських операцій, транспортуванні тощо». Що в ній наводити, читаємо в п. 11 розд. ІІ Порядку:

«У графі 12 зазначаються витрати при проведенні внутрішньо-складських операцій, транспортуванні тощо»

Звичайно, будь-яка нормальна людина слово «витрати» розуміє виключно як «витрати». Тож усі, хто мав складати Звіт, почали чухати потилиці щодо того, як провести таку вибірку «витрат» за місяць, та ще і в розрізі кожного коду алко-продукції…

До того ж, дивувало те, що всі цифри в цій таблиці Звіту повинні зазначатися в декалітрах! Але в таких одиницях витрати не враховують, навіть якщо йдеться про обсяги пального на транспортування…

Адже витрати обліковують у гривнях, а писати ніде не згадані (ані у формі Звіту, ані в Порядку) гривні поряд з декалітрами якось не дуже адекватно…

Після тривалих обговорень з працівниками гарячої лінії ДФСУ, а також з Мінфіном, виявилось, що автори змін трішки наплутали і вставили у слово зайву літеру. У результаті замість слова «втрати» маємо і у Звіті, і Порядку слово «вИтрати». Чи то автори змін не знають рідної мови, чи то виробляють нормативи жартома, щоб і всім іншим не сумно було?..

І це, до речі, далеко не перший випадок, що змушує нас засумніватися в компетентності (адекватності?) мінфінівських діячів. Наприклад, чого тільки вартий такий супершедевр мінфінівської творчості, як додаток Д11 до декларації з акцизного податку!.. ☹

Тож, шановні оптові алко-торговці, вписуйте у графу 12 Звіту обсяги втрат конкретного виду алкоголю (у декалітрах), отримані під час проведення внутрішньоскладських і транспортувальних операцій, і спіть спокійно.

Адже нам відомо здавна, що ми говоримо одне, маємо на увазі інше… а робимо третє ☺.