02.05.2019

Чи виходити на роботу 11 травня працівникам, прийнятим у травні?

Працівник прийнятий на роботу з 2 травня (п’ятиденка, вихідні дні субота, неділя). Чи потрібно йому виходити на роботу 11 травня (субота), у день відпрацювання за наданий 30 квітня вихідний?

З метою створення сприятливих умов для святкування, а також раціонального використання робочого часу, роботодавці можуть переносити робочі дні для працівників, у тому числі й використовуючи рекомендації КМУ.

Прийняте роботодавцем рішення про перенесення робочих днів змінює графік роботи підприємства. У результаті день, який первісно був робочим, стає вихідним, а вихідний — звичайним робочим днем.

Зверніть увагу, йдеться саме про перенесення робочих днів, а не про відпрацювання.

Працівники не відпрацьовують за наданий їм вихідний день. Працівники працюють згідно зі зміненим графіком виходу на роботу. Саме тому в ситуації, описаній у запитанні, працівник-новачок повинен вийти на роботу 11 травня (субота). І для нього це буде звичайний робочий день, за який буде нарахована зарплата згідно з умовами трудового договору.

Зазначимо, оскільки перенесення робочого дня зачепило два місяці (робочий день 30 квітня був перенесений на 11 травня), то роботодавцеві потрібно не забути перерахувати норму тривалості робочого часу для цих місяців.

А ось якби таке перенесення здійснювалося в межах одного місяця, то норма тривалості робочого часу залишилася б незмінною.

До речі, аналогічна ситуація з тими працівниками, які 30 квітня перебували в щорічній відпустці. Якщо в них відпустка закінчилася до 11 травня, то в цей день їм також потрібно буде вийти на роботу (див. лист Мінсоцполітики від 15.05.2012 р. № 155/13/133-12).

Якщо працівник буде відсутній на роботі 11 травня без поважної причини, то це може кваліфікуватися як прогул.