26.04.2021

Об’єднаний звіт: відповіді на запитання

Час подання звітності за 1 квартал невблаганно спливає. Багато щасливчиків уже успішно подали новий об’єднаний звіт і обзавелися заповітною квитанцією № 2. Вітаємо! Але серед бухгалтерів чимало й тих, хто ще не впорався з монстром. Їм якраз і буде цікава наша добірка відповідей на запитання щодо заповнення Податкового розрахунку. Ну а тим, хто здався, вона згодиться при заповненні звіту за наступний квартал.

Запитання

Відповідь

У таблиці 6 Звіту з ЄСВ за листопад 2020 року помилково відобразили зарплату і нарахований на неї ЄСВ у більшій сумі? Чи можна виправити таку помилку в Податковому розрахунку за 1 квартал 2021 року?

Так, сумові помилки, допущені в таблиці 6 Звіту з ЄСВ за минулі звітні періоди, можна виправити у звітному Податковому розрахунку за 1 квартал 2021 року. Для цього в Д1 за місяць, в якому виявлена помилка, на працівника, дохід якого був завищений, формуєте окремий рядок, вказуючи, серед іншого: у графі 09 — код типу нарахувань (КТН) — «3», у графі 10 — місяць і рік, за який виправляєте помилку, у графах 16 і 17 — суму, на яку був завищений дохід (зі знаком «плюс»), у графі 20 — суму надміру нарахованого ЄСВ (зі знаком «плюс»). А ось графу 25 Д1 заповнювати не треба!

Показники коригуючого рядка переносите з Д1 у розд. І Податкового розрахунку (заповнюєте рядки 6, 6.1 і 6.1.1 (якщо була завищена сума ЄСВ за ставкою 8,41 %, і зараз зменшуєте її))

Підприємство не донарахувало суми ЄСВ до розміру мінімального страхового внеску по окремих працівниках з вересня по грудень 2020 року. Як виправити таку помилку?

Виправити таку помилку можна або в Податковому розрахунку з типом «Звітний» за поточний звітний період, або сформувавши і подавши окремий Розрахунок з типом «Уточнюючий» за той звітний період (періоди), в якому припустилися помилки. Для виправлення помилки формуєте в Д1 рядки із забутими доплатами з ЄСВ, проставляючи, серед іншого, у графі 09 — КТН «2», у графі 10 — місяць і рік, за який виправляєте помилку, у графі 18 — додаткову базу нарахування ЄСВ, у графі 20 — суму донарахованого ЄСВ. Графу 25 Д1 не заповнюєте!

Показники коригуючих рядків переносите з Д1 в розд. І Податкового розрахунку (заповнюєте рядки 4 і 4.1)

Як у Податковому розрахунку показати самостійно донараховані в лютому 2021 року суми відпускних за серпень 2020 року (сума відпускних була обчислена неправильно)?

У Д1 за лютий 1 кварталу 2021 року формуєте на працівника окремий рядок із сумою відпускних, проставляючи, серед іншого, у графі 08 — зарплатний код, у графі 09 — КТН 10, у графі 10 — 08.2020. Інші графи заповнюєте в загальному порядку.

У 4ДФ донараховані відпускні показуєте в загальній сумі лютневої зарплати. Окремо не виділяєте. Нічого уточнювати за минулі періоди не треба. Для ЄСВ, ПДФО, ВЗ таке донарахування не є помилкою

Як правильно заповнювати 4ДФ, якщо працівник працює на підприємстві за основним місцем роботи і за сумісництвом: двома рядками окремо чи одним рядком?

У цьому випадку в 4ДФ вказуєте загальну суму зарплати з ознакою 101. Без розділення.

А ось у додатку Д1 доходи за основним місцем роботи і за внутрішнім сумісництвом потрібно показувати окремо, оскільки будуть різні показники для заповнення граф 21 — 24. Плюс дані Д1 використовуються для розрахунку лікарняних, які внутрішнім сумісникам також розраховуються окремо