29.01.2024

Що можна не сплачувати платникам сільгоспЄП у 2024 році

Якщо сільгосптоваровиробник буде працювати на сільгоспЄП протягом 2024 року, то він точно може розраховувати на чималий обсяг послаблень зі сплати різних податків і зборів, які дає сам факт обрання сільгоспЄП. Крім усього цього, через дію воєнного стану (ВС) аграрій отримає ще і деякі воєнні послаблення. Щоб було зрозуміло, які послаблення у сплаті податків і зборів отримає особа, що стане платником сільгоспЄП, поговоримо далі.

Послаблення для всіх платників сільгоспЄП

Сам факт того, що аграрій носитиме горде ім’я — платник сільгоспЄП, приносить йому чимало звільнень від сплати низки податків і зборів. Перелік цих гарантованих звільнень наведено як у п. 297.1 ПКУ, так і в інших нормах ПКУ. Пригадаємо всі послаблення, на які можуть розраховувати тільки платники сільгоспЄП.

Податок на прибуток. Як тільки аграрій став платником сільгоспЄП, так одразу він отримує звільнення від сплати податку на прибуток.

Але в певних випадках все одно податок на прибуток навіть платникам сільгоспЄП платити доведеться. Мова йде про випадки, коли платник сільгоспЄП (п.п. 1 п. 297.1 ПКУ):

1) здійснює виплату доходів нерезиденту — юрособі або уповноваженій ним особі (крім постійного представництва на території України) із джерелом їх походження з України (п. 297.5 ПКУ). Мова йде про те, що навіть платнику сільгоспЄП доводиться при виплаті доходів нерезиденту сплатити з таких доходів податок на репатріацію.

Виняток становить тільки виплата нерезидентам деяких видів доходів, які прирівняні до дивідендів. Мова про доходи, прирівняні до дивідендів, перелічені в абзацах четвертому — шостому п.п. 14.1.49 ПКУ (конструктивні дивіденди).

Це твердження стосується як юросіб, так і ФОП — платників сільгоспЄП.

Крім того, пам’ятайте: податок на репатріацію не утримують з доходів, що виплачуються нерезидентам-фізособам. Їх доходи оподатковують ПДФО згідно з п. 170.10 ПКУ;

2) визнається контролюючою особою над контрольованими іноземними компаніями (КІК). Хто вважається контролюючою компанією, а хто є КІК, прописано у ст. 392 ПКУ.