28.04.2025

Як затягнути податкову перевірку або виконання ППР

Іноді під час перевірки потрібно виграти час. Причини можуть бути різними. Наприклад, треба підготувати документи для подальшої суперечки в суді або ж для того, щоб підготувати необхідний пакет документів. Чи елементарно для того, щоб накопичити гроші для сплати штрафів та донарахувань за податковим повідомленням-рішенням (ППР). Проте в цій статті ми причини не розглядатимемо. Натомість розберемося, як зробити так, щоб перевірка тривала трошки довше. Підкажемо вам кілька лайфхаків і звернемо увагу на ризики.

Пропонуємо більш-менш безпечні способи для затягування перевірки та виконання ППР. Зокрема, за допомогою:

— адміністративного оскарження ППР, винесеного за результатами перевірки;

— подання заперечення на акт перевірки;

— надання первинки, яку вимагають перевіряючі, якомога пізніше.

Переходимо до деталей цих способів.

Оскаржуємо ППР в адміністративному порядку

Цей метод багато хто використовує на практиці. Але треба враховувати деякі нюанси. Отже, нагадаємо: якщо ми подаємо скаргу до центральних податківців (ДПСУ) на ППР, то зобов’язання, визначене в ньому, вважатиметься узгодженим з дня отримання рішення за скаргою (п. 56.17 ПКУ). При цьому це може бути як рішення про задоволення скарги, так і рішення про відмову в її задоволенні (пп. 56.17.2, 56.17.3 ПКУ).

А неузгоджене зобов’язання означає відсутність податкового боргу. Тобто таким чином ми відтягуємо момент сплати коштів, зазначених у ППР (п. 56.15 ПКУ).