13.02.2025
Як відомо, з 1 січня цього року почали діяти нові норми Закону № 3817* щодо питань ліцензування, зокрема і щодо діяльності зі зберігання пального. Цим новинам було присвячено наші публікації «Ліцензування алкогольних / тютюнових / пального з 2025 року. Частини І та ІІ» // «Податки & бухоблік», 2024, № 104.
На практиці питання та проблеми здебільшого виникають через те, що й досі не видана низка нормативів, які мають забезпечити функціонування цих «ліцензійних» норм Закону № 3817. Зокрема, досі так і не вийшла постанова КМУ «Деякі питання ведення єдиних реєстрів ліцензіатів з виробництва та обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, ліцензіатів та місць обігу пального», якою визначено нові форми «ліцензійних» заяв, порядки їх заповнення та низка інших важливих документів. Проєкт цієї постанови з низкою документів ще в листопаді минулого року викладені на сайті Мінфіну.
«Довільні» рекомендовані форми заяв. Поки нормативом не затверджено форми заяв, визначених Законом № 3817, останній абзац п. 3 розд. ХІІІ цього Закону регламентує, що такі заяви подаються в довільній формі із зазначенням усіх відомостей, передбачених цим Законом. Те ж саме роз’яснили податківці в БЗ 113.04, а також у повідомленні на своєму сайті.