20.02.2025

Платник податку на прибуток та МПЗ: рахуємо сільгоспчастку

При розрахунку МПЗ (мінімального податкового зобов’язання) платник податку на прибуток має також визначити розмір сільгоспчастки. Де саме слід це робити, як і чи потрібно подавати розрахунок сільгоспчастки податківцям?

Актуальність сільгоспчастки. Після введення розрахунку МПЗ сільгоспчастку визначають не лише аграрії на сільгоспЄП, а й деякі платники податку на прибуток — власники / користувачі сільгоспугідь.

Адже від того, чи виконав платник податку на прибуток розмір сільгоспчастки на рівні не меншому ніж 75 %, залежить його право включити у виконання МПЗ у повному обсязі дозволені для врахування податки, збори та платежі.

Так, якщо платник податку на прибуток за результатами минулого року отримав сільгоспчастку на рівні, що дорівнює або перевищує 75 %, то у виконання МПЗ він має право врахувати дозволені податки, збори та платежі в повному обсязі (п.п. 141.9.2 ПКУ).

А ось якщо за минулий рік не було дотримано розмір сільгоспчастки на рівні 75 %, то врахувати у виконання МПЗ деякі з дозволених податків йому доведеться не в повному обсязі, а тільки пропорційно розміру отриманої сільгоспчастки (п.п. 141.9.3 ПКУ).