Виправляємо помилки в додатку 4ДФ та формі № 1ДФ Ніколи не помиляється той, хто нічого не робить. Так, ця фраза трохи заїжджена. Але факт є фактом. Трапляється, що стоп’ятсот разів перевірив той звіт, щасливо здав і… знайшов помилку чи описку. Як виправити помилки / описки в поданому та вже прийнятому додатку 4ДФ чи його попередниці — формі № 1ДФ? Говоримо про це прямо зараз!
Чи можна після 365 днів відновити податковий кредит? За отриманою від постачальника зареєстрованою податковою накладною (ПН) забули відобразити податковий кредит (ПК) протягом 365 днів. Чи можна виправитися і відновити ПК за допомогою уточнюючого розрахунку (УР)?
Готівка під звіт: як видати з ФОП-кишені? Правила використання готівки у ФОП куди простіші, ніж в юросіб. Але навіть вони не можуть просто так взяти пачку готівки і… Стривайте, чи все-таки можуть? Уявімо, ФОП збирається у відрядження і бере з собою певну суму готівки. Чом би й ні? А тепер уявімо, що у відрядження їде його працівник. Або працівнику потрібні гроші, щоб купити матеріали для бізнесу. Це — вже зовсім інша історія — з правилами, документами і нюансами. Про все це зараз і поговоримо!
Скасування Господарського кодексу та інші зміни: чого очікувати? Підпису Президента очікує закон, яким скасують Господарський кодекс України і внесуть низку змін до іншої нормативки. Також цей документ містить деякі правила, про які варто знати. Як це все вплине на нас із вами? До чого готуватися? Давайте розбиратися.
Нові обмеження переказів для фізосіб та нюанси для ФОП До нас надходять запити від читачів щодо нових обмежень карткових переказів фізосіб, які застосовують банки з лютого цього року. Ми вже повідомляли про ці новини в матеріалі «Що буде в лютому 2025 року» // «Податки & бухоблік», 2025, № 10, але сьогодні — трохи детальніше.
Як обліковувати загальновиробничі витрати під час простоїв Незважаючи на те, що тема простоїв виробництва не є новою, все одно постійно виникають питання і дискусії стосовно того, куди подіти постійні загальновиробничі витрати при тимчасовій відсутності виробництва. Тому пропонуємо знову обговорити цю тему.
Платник податку на прибуток та МПЗ: рахуємо сільгоспчастку При розрахунку МПЗ (мінімального податкового зобов’язання) платник податку на прибуток має також визначити розмір сільгоспчастки. Де саме слід це робити, як і чи потрібно подавати розрахунок сільгоспчастки податківцям?