09.01.2025

Пальне для генератора: чи можна платити карткою і скільки можна зберігати?

Поясніть, будь ласка, два нюанси щодо використання пального при заправці електрогенератора.
1. Якщо купуємо в каністри на АЗС і сплачуємо карткою директора, а далі проводимо через авансовий звіт, то виходить, що ми порушили вимоги закону? Адже в Законі № 2836 зазначено, що розрахунок за пальне для потреб заправки електрогенератора має бути виключно в безготівковій формі.
2. Граничний обсяг пального 2000 л — це ж за місяць зберігання?

Виходячи з припущення, що ви — неплатник пального акцизу, відповідь на перше запитання така: жодних обмежень щодо форми розрахунку за генераторне пальне для вас не встановлено.

Відповідь на друге запитання: 2000 л — це граничний обсяг пального, що зберігається на об’єкті, забезпеченому електрогенераторною установкою, в кожний момент часу. При цьому ви маєте право придбати пального і значно більше, але з урахуванням законодавчо встановленого обмеження на річний обсяг у розмірі 1 млн л.

Далі, аби у вас не виникало додаткових запитань, розкладемо все по поличках.

1. Форма розрахунку. Генераторне послаблення щодо безліцензійного зберігання пального запрацювало з 03.01.2023. Механізм його запровадження виглядав так: Законом № 2836*, про який ви згадуєте у своєму запитанні, були внесені відповідні зміни до ст. 18 Закону № 481**.

* Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України» від 13.12.2022 № 2836-IX.

** Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.95 № 481/95-ВР.