13.01.2025
У додатку РІ до рядка 03 РІ відображають дані про податкові різниці, які встановлені розд. ІІІ ПКУ та визначені розд. І, ІІ і ХХ ПКУ. Останні, здебільшого, повинні розраховувати всі платники податку, незалежно від їх дохідності, за наявності відповідних обставин.
Таким чином,
в окремих випадках додаток РІ доведеться заповнювати і тим малодохідникам, у яких у декларації стоїть позначка, що вказує на прийняття рішення про незастосування коригувань фінрезультату на податковоприбуткові різниці
Такі платники зазначають у додатку РІ тільки обов’язкові для всіх різниці (з розд. І, ІІ і ХХ ПКУ). Тобто, наприклад, якщо у вас є збитки минулих років і ви — малодохідник, який поставив позначку в декларації про відмову від різниць, вам достатньо заповнити в додатку РІ тільки рядок 3.2.4. А ось, скажімо, заповнювати амортизаційні рядки в такому додатку РІ і подавати додаток АМ не потрібно (див. БЗ 102.20.02).
Із цього випливає, що зовсім не подавати додаток РІ можна тільки в разі відсутності операцій, за якими згідно з ПКУ передбачено визначення різниць. Саме в цьому випадку рядок 03 РІ декларації не буде містити показників.
Ну а для тих, кому доведеться подавати цей додаток, далі детально поговоримо про його структуру й алгоритм заповнення.
Додаток РІ складається з чотирьох розділів:
1) амортизаційні різниці (ст. 138 ПКУ);
2) різниці при формуванні резервів (забезпечень) (ст. 139 ПКУ);
3) різниці за фінансовими операціями (ст. 140 ПКУ). У цьому розділі, зокрема, відображають збитки минулих років (пп. 134.1.1, 140.4.4 і 140.4.5 ПКУ);
4) інші різниці. Тут, зокрема, наводять: