27.01.2025

Куди подавати майнові декларації в умовах реформи ДПС

Чергова реформа структури ДПС, що відбулася напередодні Нового року, наклалася на адміністративну реформу кількарічної давнини — і!.. Звітність не приймається, податкові накладні не реєструються, новорічні свята зіпсовано. Сподіваємося, ви вже оговталися від тих потрясінь? Тоді, щоб уникнути нових, подаючи зараз декларації з плати за землю і податку на нерухомість, прочитайте цю статтю.

Що змінилося

Про організаційну реформу ДПС ми вже розповідали в статті «Як зміна структури податкової впливає на платника податків» // «Податки & бухоблік», 2025, № 3. Суть полягає в тому, що

з 1 січня 2025 року структуру ДПС в областях привели у відповідність до адміністративно-територіального устрою України

Що це означає?

Райони в областях. Дивіться: свого часу згідно з постановою ВРУ від 17.07.2020 № 807-IX відбулося укрупнення районів у всіх областях, а існуючі раніше дрібні райони було ліквідовано.

Наприклад, у Полтавській області замість 25 адмінрайонів стало всього 4. Зокрема, ліквідували Великобагачанський, Гадяцький, Лохвицький, Миргородський і Шишацький райони, а з територіальних громад (ТГ), що входили раніше до складу цих районів, утворили оновлений Миргородський район з адміністративним центром у місті Миргород.

Водночас території ліквідованих районів і далі обслуговували старі районні ДПІ — Великобагачанська, Гадяцька, Лохвицька, Миргородська і Шишацька. Тож платники з тергромад, що раніше входили до цих ліквідованих районів, продовжували звітувати до своїх старих ДПІ.

Тепер же усі ці ДПІ об’єднали в одну — Миргородську, яка обслуговуватиме всю територію оновленого Миргородського району. Аналогічна процедура відбулася у кожному з нових районів. У підсумку з початком нового року в Полтавській області діє 4 ДПІ — за кількістю адміністративних районів.