25.03.2010

Право на щорічну відпустку жінки, яка працює та одержує допомогу по догляду за дитиною до трьох років

Відповідь на запитання

П

раво на щорічну відпустку жінки, яка працює та одержує допомогу по догляду за дитиною до трьох років

 

Наталія ГРЕЧКО, головний спеціаліст Головного управління праці та соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації

 

Жінка працює на умовах неповного робочого часу та одержує допомогу по догляду за дитиною до трьох років.

Коли в неї настає право на одержання щорічної основної відпустки та якої вона має бути тривалості?

(м. Полтава)

 

Власник або уповноважений ним орган на прохання жінки, яка має дитину віком до 14 років, зобов’язаний установлювати їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень (п. 1 ст. 56 КЗпП).

Жінка, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за бажанням дійсно може працювати на умовах неповного робочого часу або вдома, не втрачаючи при цьому права на одержання державної соціальної допомоги, як передбачено ст. 179 КЗпП та ст. 18 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).

Ураховуючи ч. 3 ст. 56 КЗпП, що робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників, час фактичної роботи (у тому числі на умовах неповного робочого часу) протягом робочого року зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку (п. 1 ч. 1 ст. 9 Закону про відпустки). Тому на підставі ч. 1 ст. 75 КЗпП щорічна основна відпустка має надаватися жінці тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований рік, який відлічується після виходу на роботу на умовах неповного робочого часу.