25.10.2018

Переведення в таблиці 5 Звіту з ЄСВ

Як відобразити в таблиці 5 Звіту за формою № Д4 переведення на іншу роботу працівника?

Дійсно, починаючи зі звітного періоду за серпень 2018 року страхувальники зобов’язані відображати в таблиці 5 випадки переведення протягом звітного періоду особи на іншу посаду або роботу в того ж страхувальника. При відображенні переведення потрібно звернути увагу на таке.

У таблиці 5 зазначаємо лише переведення на іншу постійну посаду або роботу в того ж страхувальника (тобто те переведення, інформацію про яке відображаємо в трудовій книжці працівника). Тимчасове переведення (наприклад, згідно зі ст. 33 і 34 КЗпП*) до таблиці 5 вносити не потрібно.

* Кодекс законів про працю України від 10.12.71 р.

Увага!

Не вважається переведенням на іншу роботу переміщення працівника на тому ж підприємстві на інше робоче місце, до іншого структурного підрозділу в тій же місцевості, доручення роботи на іншому механізмі або агрегаті в межах спеціальності, кваліфікації або посади, обумовленої трудовим договором.

Також не є переведенням зміна найменування посади (роботи) працівника у зв’язку з приведенням її у відповідність із Класифікатором професій у разі, якщо умови праці, посадові (робочі) обов’язки залишилися колишніми. Адже згідно з п. 31 постанови Пленуму ВСУ «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.92 р. № 9 переведенням на іншу роботу вважається доручення працівникові роботи, яка не відповідає спеціальності, кваліфікації або посаді, визначеній трудовим договором.

У разі якщо переведення на іншу посаду або роботу проводиться:

варіант 1не з 1 числа звітного місяця, у таблиці 5, сформованій за той місяць, на який припало переведення, на застраховану особу формуємо два рядки. Перший рядок — із відомостями за попередньою посадою і з останнім днем роботи на ній (графа 11 «дата закінчення»). Другий рядок — із зазначенням посади, на яку переведений працівник, і дати початку роботи на цій посаді (графа 11 «дата початку»).

Важливо!

За обома рядками обов’язково мають бути заповнені графи 12 — 16! За першим рядком (з датою закінчення роботи на попередній посаді) графу 17 не заповнюємо.

варіант 2з 1 числа місяця, то дані за працівником мають бути відображені (1) в таблиці 5 Звіту з ЄСВ, сформованого за місяць, в якому працівник закінчує працювати за «старою» посадою, із зазначенням останнього дня роботи на ній (графа 11 «дата закінчення»), і (2) в таблиці 5 Звіту з ЄСВ, сформованого за місяць, на який припадає дата початку роботи за новою посадою, на яку був переведений працівник.

Графу 17 в таблиці 5 за рядками з інформацією про переведення не заповнюємо! Зазначати в ній «переведення» не потрібно!

Приклад. У жовтні 2018 року на підприємстві:

Васюта Сергій Іванович, прибиральник територій, переведений на посаду охоронника з 10.10.2018 р. (наказ від 03.10.2018 р. № 87-ос);

Бойчук Олег Павлович, продавець непродовольчих товарів, переведений на посаду завідувача магазину з 01.11.2018 р. (наказ від 19.10.2018 р. № 88-ос).

Наведемо нижче фрагменти заповнених таблиць 5 Звіту з ЄСВ за жовтень і листопад 2018 року з даними за працівниками. Роз’яснимо. Васюту С. І. перевели на нову роботу в середині місяця. Тому на нього сформовані два рядки з датами закінчення роботи на «старій» і початком роботи на новій посаді.

Бойчук О. П. розпочне працювати на новій посаді з 01.11.2018 р. Тому в таблиці 5 Звіту з ЄСВ за жовтень зазначаємо дані про останній день роботи на «старій» посаді. Початок роботи на новій посаді буде наведений у таблиці 5 Звіту з ЄСВ за листопад 2018 року.

Таблиця 5. Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби