13.09.2018

Експрес-відповіді на запитання щодо таблиці 5 Звіту за формою № Д4

Чи потрібно в таблиці 5 Звіту за формою № Д4 за серпень 2018 року формувати рядки на усіх працівників підприємства, за якими раніше не подавалася інформація про посади, на яких вони працюють?

Таблиця 5 Звіту за формою № Д4 призначена для реєстрації застрахованих осіб у реєстрі застрахованих осіб.

Вона формується та подається страхувальниками виключно за наявності у звітному періоді фактів укладення та/або розірвання трудових (цивільно-правових) договорів, переведення особи на іншу посаду або роботу у цього ж страхувальника, початку/закінчення проходження військової служби або надання відповідної відпустки, зазначеної в п. 8 розд. IV Порядку № 435*.

* Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.05.2018 р. № 511.

Отже, якщо із застрахованою особою у звітному місяці зазначені події не відбувалися, то дані про неї в таблиці 5 не відображаються.

Що потрібно зазначати страхувальникові — звичайному підприємству при заповненні реквізиту «16. Документ-підстава про початок роботи та відпустку, кінець трудових або цивільно-правових відносин, переведення на іншу посаду» таблиці 5 Звіту за формою № Д4?

Реквізит «16. Документ-підстава про початок роботи та відпустку, кінець трудових або цивільно-правових відносин, переведення на іншу посаду» таблиці 5 Звіту за формою № Д4 призначений для відображення інформації про документ-підставу про початок роботи та відпустку, закінчення трудових або цивільно-правових відносин, переведення на іншу посаду. Таким документом при відображенні фактів:

• початку/закінчення трудових відносин, переведення на іншу посаду, початку/закінчення відпустки для догляду за дитиною до 3 років (від 3 до 6 років) є відповідний наказ (розпорядження) керівника підприємства. У реквізиті «16. Документ-підстава про початок роботи та відпустку, кінець трудових або цивільно-правових відносин, переведення на іншу посаду» зазначаємо: «наказ (розпорядження), дата, номер»;

• висновки/припинення цивільно-правових відносин — договір про виконання робіт (договір підряду) або надання послуг. У реквізиті «16. Документ-підстава про початок роботи та відпустку, кінець трудових або цивільно-правових відносин, переведення на іншу посаду» зазначаємо: «договір, дата, номер»;

• початок/закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами — реквізити листка непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами або наказу (розпорядження) про надання такої відпустки, якщо він видавався. У реквізиті «16. Документ-підстава про початок роботи та відпустку, кінець трудових або цивільно-правових відносин, переведення на іншу посаду» зазначаємо: «БЛ, серія, номер» або «наказ (розпорядження), дата, номер».

Яка інформація зазначається страхувальником — звичайним підприємством у реквізиті «17. Підстава для припинення трудових або цивільно-правових відносин» таблиці 5 Звіту за формою № Д4?

Реквізит «17. Підстава для припинення трудових або цивільно-правових відносин» таблиці 5 Звіту за формою № Д4 призначений для відображення інформації про підставу для припинення трудових (цивільно-правових) відносин. Так, у випадку:

• звільнення працівника в реквізиті «17. Підстава для припинення трудових або цивільно-правових відносин» зазначаєте підставу для припинення трудових відносин згідно з чинним законодавством із посиланням на відповідну статтю, пункт закону. Наприклад, «п. 4 ст. 40 КЗпП України»;

• закінчення цивільно-правових відносин у реквізиті «17. Підстава для припинення трудових або цивільно-правових відносин» зазначаєте главу ЦКУ, яка регулює відповідні відносини. Наприклад, для договорів підряду — «гл. 61 ЦКУ», для договорів про надання послуг — «гл. 63 ЦКУ».

Чи потрібно заповнювати реквізити «12. Професійна назва роботи», «13. Код ЗКППТР», «14. Код класифікатора професій» та «15. Посаду» таблиці 5 Звіту з ЄСВ по рядках з даними про відпустки?

Ні, реквізити «12. Професійна назва роботи», «13. Код ЗКППТР», «14. Код класифікатора професій» та «15. Посаду» не потрібно заповнювати при відображенні фактів початку/закінчення відповідної відпустки.

Ці реквізити звичайні страхувальники заповнюють виключно по рядках, в яких відображені факти початку/закінчення трудових (цивільно-правових) відносин і переведення на іншу посаду.