11.04.2024

Працівника поновили на роботі: проблемні ситуації та наслідки

Рішенням cуду звільненого працівника було поновлено на роботі з виплатою середнього заробітку за вимушений прогул. Але виконати таке рішення іноді дуже складно. Що робити, якщо працівник не з’явився на роботі або посада, на яку поновлюється працівник, вже зайнята чи скорочена? Яка є відповідальність роботодавця, якщо не виконати рішення суду про поновлення або відтермінувати його виконання? Ці та інші питання розглянемо у статті.

Чи поновляти працівника, якщо він не з’явився на роботу?

Рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого працівника, прийняте судом, підлягає негайному виконанню (ч. 7 ст. 235 КЗпП).

Негайне виконання судового рішення полягає в тому, що воно набуває властивостей обов’язковості і підлягає виконанню не з моменту набрання ним законної сили, а негайно із часу його оголошення в судовому засіданні (див. постанову Київського апеляційного суду від 12.03.2019 у справі № 757/37426/17-ц).

Відповідальність за виконання судового рішення лежить на роботодавці (відповідачеві), який має його виконати. Той факт, що працівник не з’явився на роботу після його поновлення судом, не звільняє роботодавця від необхідності виконання судового рішення. Тому

роботодавець має вжити заходи для поновлення працівника на роботі і виплатити середній заробіток за вимушений прогул відповідно до рішення суду