13.03.2025

Доплата за ведення вебсайту в ЗСО: чи залежить від педнавантаження?

26.02.2024 звільнився працівник, який був відповідальний за ведення вебсайту закладу загальної середньої освіти (далі — ЗСО). З 03.03.2025 ці обов’язки будуть покладені на вчителя, який працює у ЗСО з неповним педагогічним навантаженням (16 годин на тиждень). Чи залежить доплата за ведення вебсайту від обсягу педагогічного навантаження?

Ведення вебсайту

У ч. 1 ст. 30 Закону про освіту* зазначено, що заклади освіти, які мають ліцензію на провадження освітньої діяльності, зобов’язані забезпечувати на своїх вебсайтах відкритий доступ до такої інформації та документів:

— статуту закладу освіти;

— ліцензії на провадження освітньої діяльності;

— сертифікатів про акредитацію освітніх програм;

— структури та органів управління закладу освіти;

— кадрового складу закладу освіти;

— результатів моніторингу якості освіти;

— території обслуговування, закріпленої за закладом освіти його засновником;

— ліцензованого обсягу та фактичної кількості осіб, які навчаються у закладі освіти;

— мови освітнього процесу;

— правил прийому до закладу освіти;

— правил поведінки здобувачів освіти в закладі освіти тощо.

* Закон України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII.

Вебсайт слід постійно наповнювати актуальною інформацією. Тож цілком справедливо, що за виконання такої роботи відповідальним працівникам передбачено встановлення доплати.

Доплата за вебсайт

Доплата за ведення вебсайту встановлюється в розмірі 10 % окладу (розділ «Доплати за інші види діяльності» постанови № 1391*). Розраховувати на неї можуть вчителі, викладачі та інші працівники закладів освіти, на яких покладено обов’язок виконувати цю роботу.

* Постанова КМУ «Деякі питання встановлення підвищень посадових окладів (ставок заробітної плати) та доплат за окремі види педагогічної діяльності у державних і комунальних закладах та установах освіти» від 28.12.2021 № 1391.

Якщо працівник має право на підвищення посадового окладу (стосується педагогів), то доплата за вебсайт установлюється на посадовий оклад з урахуванням належних підвищень. Адже згідно з п. 34 Інструкції № 102* у випадках, коли працівникам закладів освіти передбачено підвищення посадових окладів, то з урахуванням підвищень утворюються нові посадові оклади.

* Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затверджена наказом МОН від 15.04.93 № 102.

Порядок установлення доплат і надбавок за виконання певних видів робіт та їх розміри доцільно передбачити в колективному договорі закладу освіти. Тоді як безпосередньо виплату доплат і надбавок працівнику слід здійснювати відповідно до наказу керівника.

Залежність від навантаження

Норма годин на ставку для вчителя ЗСО становить 18 годин на тиждень (ч. 3 ст. 24 Закону про середню освіту*). Розподіл педагогічного навантаження у закладі освіти затверджується його керівником відповідно до вимог законодавства. Педагогічне навантаження вчителя обсягом менше норми встановлюється за його письмовою згодою.

* Закон України «Про повну загальну середню освіту» від 16.01.2020 № 463-IX.

Крім того, у п. 63 Інструкції № 102* зазначено, що навчальне навантаження між учителями та іншими педагогічними працівниками ЗСО розподіляється керівником закладу освіти за погодженням з профспілковим комітетом:

— залежно від кількості годин, передбачених навчальними планами;

— за наявності відповідних педагогічних кадрів;

— виходячи з інших конкретних умов, що склалися в закладі.

Місячна зарплата педагогічних працівників визначається шляхом множення ставки зарплати на їх фактичне навантаження на тиждень і ділення цього добутку на встановлену норму годин на тиждень (п. 68 Інструкції № 102). Установлена при тарифікації зарплата виплачується щомісячно незалежно від кількості тижнів і робочих днів у різні місяці року.

Доплата за ведення вебсайту не залежить від обсягу педагогічного навантаження

Пояснюється це тим, що ані постановою № 1391, ані Інструкцією № 102, ані будь-яким іншим нормативним документом, який регулює оплатні питання педагогічних працівників, не встановлено залежність її розміру від обсягу педнавантаження. Тому незалежно від того, яке у вчителя педагогічне навантаження, доплату йому встановлюють від повного посадового окладу.

Розглянемо приклад.

Приклад. Вчителю ЗСО (вища кваліфікаційна категорія) встановлені:

— навчальне навантаження обсягом 16 год на тиждень;

— посадовий оклад у розмірі 7732 грн (14-й тарифний розряд за ЄТС);

— підвищення окладу на 10 % згідно з постановою КМУ від 11.01.2018 № 22;

— доплата за ведення вебсайту ЗСО в розмірі 10 % посадового окладу.

У березні 2025 року вчитель відпрацював усі робочі дні за графіком роботи.

Визначимо підвищений оклад:

7732 грн + 7732 грн х 10 % = 8505,20 (грн).

Обчислимо суму доплати за ведення вебсайту в березні 2025 року:

8505,20 х 10 % = 850,52 (грн).

До речі, інформацію про розміри окладів педагогічних та науково-педагогічних працівників у 2025 році ви знайдете у статті «Оплата праці педагогів: чого очікувати у 2025 році?» // «Оплата праці», 2025, № 1.

Висновки

  • Доплата за ведення вебсайту в розмірі 10 % посадового окладу може бути встановлена вчителям та іншим працівникам ЗСО, на яких покладено обов’язок виконувати таку роботу.
  • Якщо працівник має право на підвищення посадового окладу, то доплата за ведення вебсайту встановлюється на посадовий оклад з урахуванням належних підвищень.
  • Доплата за ведення вебсайту не залежить від обсягу педагогічного навантаження.