№5

Оплата праці, березень, 2025/№ 5 Інші номери журналу ›
  • Доплата за ведення вебсайту в ЗСО: чи залежить від педнавантаження? 26.02.2024 звільнився працівник, який був відповідальний за ведення вебсайту закладу загальної середньої освіти (далі — ЗСО). З 03.03.2025 ці обов’язки будуть покладені на вчителя, який працює у ЗСО з неповним педагогічним навантаженням (16 годин на тиждень). Чи залежить доплата за ведення вебсайту від обсягу педагогічного навантаження?
  • Курси підвищення кваліфікації: якщо навчання відбувається дистанційно Працівник бюджетної установи з 10 по 14 березня 2025 року проходитиме курси підвищення кваліфікації. Навчання проводитиметься за дистанційною формою. Чи зберігати за працівником гарантії на період курсів (добові, оплата проїзду і проживання, середній заробіток)?
  • Курси підвищення кваліфікації: обчислюємо середню зарплату Працівник бюджетної установи у березні 2025 року направлений на курси підвищення кваліфікації. Як правильно обчислити середній заробіток за час його навчання на курсах?
  • Середня за час курсів: чи включається до МЗП? Працівниця бюджетної установи (9-й тарифний розряд за ЄТС) з 3 по 6 березня 2025 року проходила курси підвищення кваліфікації. За цей час їй була нарахована середня зарплата у розмірі 1488,36 грн. Чи включати цю суму до місячної зарплати за березень для порівняння з МЗП?
  • Витрати на підвищення кваліфікації: оподаткування та відображення у звітності Вчитель з 3 по 7 березня перебував на курсах підвищення кваліфікації. За час курсів за ним зберігалась середня зарплата. Навчання відбувалось в іншому місті. Як оподатковувати витрати на підвищення кваліфікації? Чи потрібно їх відображати в Об’єднаному звіті?
  • Коригуючий Податковий розрахунок: його форма, тип, період та номер у шапці Практика звітування за місячною формою Об’єднаної звітності вже почала формуватися. Поряд із цим виникають питання щодо виправлення помилок, допущених у Податковому розрахунку та його додатках, як за місяці 2025 року, так і за минулі періоди, коли звітність була квартальною. Їх і розглянемо у статті.
  • Коригування в Об’єднаному звіті У попередній статті* ми розглянули, за якою формою проводити коригування раніше поданих і прийнятих звітів та порядок заповнення періоду та номера коригуючого Податкового розрахунку. У цій статті поговоримо про механізм проведення коригувань самостійно виявленої помилки в поданому та прийнятому контролерами Об’єднаному звіті.
  • Приклади виправлення несумових помилок у додатку Д1 Об’єднаного звіту Додаток Д1 Податкового розрахунку є найскладнішим у заповненні серед інших додатків. Відповідно у ньому бухгалтери роблять найбільше помилок: як сумових, так і несумових. Проте помилки можна виправити. У цій статті розглянемо виправлення несумових помилок.
  • Приклади виправлення сумових помилок у додатку Д1 Об’єднаного звіту Як би того не хотілося, але помилки в табличній частині Д1 іноді трапляються. Вони бувають несумовими та сумовими. У попередній статті* ми розглянули приклади несумових помилок і їх виправлення. У цій статті розглянемо, як виправити самостійно виявлену сумову помилку.
  • Працівнику автоматично продовжено інвалідність: яку ставку ЄСВ застосовувати З 01.01.2025 рішення про встановлення інвалідності та її продовження замість МСЕК приймають експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи (ЕКОПФ). У перехідний період статус особи з інвалідністю, яка не змогла своєчасно пройти переогляд в ЕКОПФ, продовжується автоматично на певний час. Чи зможе в цей період роботодавець продовжувати застосовувати ставку ЄСВ 8,41 %? Зараз розповімо.
  • Тривалість додаткової відпустки після внесення змін до колективного договору Окрім щорічної основної відпустки, працівники мають право на щорічні додаткові відпустки. Загальні принципи надання таких відпусток та їх максимальна тривалість установлені законодавством. У той час як конкретний перелік посад, за якими відпустки надаються, та їх тривалість визначаються колективним договором. Певна річ, положення цього документа можуть згодом змінитися. На яку тривалість щорічної додаткової відпустки тоді може розраховувати працівник? Зараз розкажемо.
  • Порядок бронювання та Критерії критичності: КМУ вніс чергові зміни Кабмін укотре підкоригував правила бронювання працівників (Порядок № 76* та Критерії критичності**). Змінено строки анулювання бронювання, можливості врахування мобілізованих працівників у кількості військовозобов’язаних, визначення зарплатних критеріїв тощо. Детальніше про все — у нашій статті.
  • Тривалість відпустки педагогів ЗДО: роз’яснення від МОН та Мінекономіки З 1 січня 2025 року для окремих педагогів закладів дошкільної освіти (далі — ЗДО) було збільшено тривалість щорічної основної відпустки. У зв’язку з цим постає питання щодо визначення тривалості відпустки за останній робочий рік. Свої роз’яснення з цього приводу надали фахівці МОН та Мінекономіки. У сьогоднішньому матеріалі розглянемо всі нюанси.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі