13.03.2025

Коригуючий Податковий розрахунок: його форма, тип, період та номер у шапці

Практика звітування за місячною формою Об’єднаної звітності вже почала формуватися. Поряд із цим виникають питання щодо виправлення помилок, допущених у Податковому розрахунку та його додатках, як за місяці 2025 року, так і за минулі періоди, коли звітність була квартальною. Їх і розглянемо у статті.

Починаючи з січня 2025 року Об’єднана звітність знову стала місячною. Її склад не змінився. Вона так само містить безпосередньо сам Податковий розрахунок і додатки до нього.

Звичайні роботодавці мають справу з трьома з цих додатків, а саме Д1, 4ДФ та Д5. Деякі роботодавці подають ще додаток Д6, якщо у їх працівників формується спецстаж. Таблична частина звіту і додатків також не зазнала суттєвих змін. Проте зміни торкнулися, зокрема, типів Податкового розрахунку, періоду та нумерації.

Із переходом з квартальної на місячну звітність постають питання щодо порядку проведення коригування самостійно виявлених помилок у Податкових розрахунках та їх додатках, поданих і прийнятих за попередні звітні періоди, зокрема квартал.

Правила щодо порядку проведення коригувань в Об’єднаному звіті прописані у розд. V Порядку № 4*.

* Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затверджений наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4.

Форма Податкового розрахунку для виправлення помилок

Уточнення поданого і прийнятого звіту. Коригування самостійно виявлених помилок проводять за формою Податкового розрахунку, що діє на день подання такого Розрахунку.