Теми статей
Обрати теми

Вихідна допомога: практичні ситуації

Жиленко Катерина, експерт з оплати праці та трудового законодавства
Із загальними правилами виплати вихідної допомоги ми вас познайомили у статті «Вихідна допомога: кому, коли та скільки» // «Оплата праці», 2024, № 2*. Тепер візьмемо кілька окремих випадків і визначимось, чи потрібно в них платити вихідну допомогу.

* i.factor.ua/ukr/journals/ot/2024/january/issue-2/article-127751.html

Ліквідація і декретниця

Працівниця перебуває у відпустці для догляду за дитиною до 3 років. У лютому 2024 року підприємство ліквідується. Чи потрібно виплачувати такій працівниці вихідну допомогу?

Звільнення. Спочатку розберемося із самим звільненням декретниці. Трудове законодавство містить перелік категорій працівників, яких не можна звільнити з ініціативи роботодавця. До таких «захищених» категорій належать, зокрема, вагітні жінки та жінки, які мають дітей віком до 3 (6) років, одинокі матері за наявності дитини віком до 14 років або дитини з інвалідністю. Єдиний виняток із цього правила — підприємство повністю ліквідують. У такому разі звільнення вищезазначених категорій працівниць допускається за п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП. Проте роботодавцю доведеться попіклуватися про їх подальше працевлаштування (ч. 3 ст. 184 КЗпП).

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі