Темы статей
Выбрать темы

Провели переоцінку: як показати в обліку?

Матвеева Виктория, эксперт журнала «Бюджетная бухгалтерия»
Бюджетная бухгалтерия Апрель, 2023/№ 14
Печать
У зв’язку з передачею майна (будівлі) в оренду бюджетна установа має намір провести його переоцінку. Згідно з даними звіту про оцінку майна маємо інформацію про справедливу вартість такого об’єкта. Як визначити суму переоцінки та показати цю операцію в бухобліку? Як та коли слід закривати субрахунок 5311?

Як визначити результати переоцінки?

У питаннях переоцінки майна передусім слід орієнтуватися на вимоги пп. 7 та 8 розд. III НП(С)БО 121*. Що стосується безпосередньо відображення таких операцій на рахунках бухобліку, то тут головний орієнтир — Типова кореспонденція**.

* Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 «Основні засоби», затверджене наказом Мінфіну від 12.10.2010 № 1202.

** Типова кореспонденція субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов’язаннями розпорядниками бюджетних коштів та державними цільовими фондами, затверджена наказом Мінфіну від 29.12.2015 № 1219.

Для визначення результатів переоцінки бухгалтеру необхідно мати на руках певні показники. Зокрема, такі як: первісна та залишкова вартість об’єкта переоцінки, нарахований знос та його справедлива вартість.

А вже після цього можна переходити суто до бухгалтерської роботи та здійснити розрахунок необхідних показників. Так, необхідно розрахувати переоцінену вартість та переоцінену суму зносу об’єкта основних засобів (далі — ОЗ). Як це зробити правильно, покажемо на прикладі.

Подпишитесь, чтобы открыть доступ к материалам Я уже
logo PRO PRO-доступ Неограниченный доступ ко всем закрытым материалам сайта без рекламы
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.

Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше