Темы статей
Выбрать темы

Борг за електроенергію: за яким КЕКВ сплачувати?

Станкус Татьяна, эксперт журнала «Бюджетная бухгалтерия»
Бюджетная бухгалтерия Июль, 2023/№ 25
Печать
Маємо ухвалу суду про стягнення заборгованості за електроенергію за минулий період та сплату судового збору. За яким КЕКВ слід оплачувати борг за електроенергію та судовий збір?

Традиційно у питаннях застосування КЕКВ слід виходити з економічної суті платежу та керуватися нормами Інструкції № 333*. При цьому розглянемо окремо застосування КЕКВ на погашення боргу за електроенергію та сплату судового збору, пені або інших штрафних санкцій.

* Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджена наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333.

Погашення боргу

Погашення боргу за електроенергію є нічим іншим, як оплатою послуг з електропостачання, фактично наданих, але своєчасно не оплачених споживачем.

З огляду на це, погашення боргу за електроенергію слід здійснювати за тим же КЕКВ, за яким проводиться оплата за електропостачання, — за КЕКВ 2273 «Оплата електроенергії».

Сплата штрафних санкцій

Штрафними санкціями вважаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов’язаний сплатити у разі неналежного виконання господарського зобов’язання. Це передбачено ч. 1 ст. 230 ГКУ*.

* Господарський кодекс України від 16.01.2003 № 436-IV.

Тож порядок застосування штрафних санкцій за несвоєчасну оплату насамперед слід шукати в умовах договору постачання електроенергії.

УВАГА!

Якщо сторони не передбачили у договорі необхідність сплати пені за порушення строків виконання зобов’язань, то підстав для її стягнення немає

Щодо застосування КЕКВ, то сплату штрафів, пені тощо, у т. ч. за несвоєчасну сплату податків, необхідно здійснювати за КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки». Про це зазначено у п.п. 2.6 Інструкції № 333.

Також з цього приводу радимо ознайомитися з матеріалом «Пеня за прострочення платежу: правила стягнення, КЕКВ, бухоблік» // «Бюджетна бухгалтерія», 2021, № 3.

Сплата судового збору

Судовий збір — це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. Вказівку на це містить ст. 1 Закону № 3674*.

* Закон України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI.

Як визначено в п.п. 2.6 Інструкції № 333, видатки на виконання судових рішень та відшкодування судових витрат слід планувати і здійснювати за КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки».

Свого часу це підтвердила і Держказначейська служба у листі від 04.03.2021 № 16-07-07/4820.

App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.

Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше