Темы статей
Выбрать темы

Переміщуємо ОЗ в інше місце: як показати витрати?

Матвеева Виктория, эксперт журнала «Бюджетная бухгалтерия»
Бюджетная бухгалтерия Июль, 2023/№ 25
Печать
Кондиціонер, який був введений в експлуатацію, перенесено в інше приміщення установи. Як показати в обліку вартість демонтажу та повторного монтажу такого об’єкта?

Як класифікувати?

Іноді виникають ситуації, коли об’єкти основних засобів (далі — ОЗ) або малоцінних необоротних матеріальних активів (далі — МНМА), які вже деякий час виконували свої функції, потрібно перемістити в інше місце (кабінет, приміщення або будівлю). Причини для таких дій можуть бути різні. Наприклад, відновлення будівлі, пошкодженої унаслідок бойових дій тощо. У такому разі об’єкти, які лишились не ушкодженими, установа цілком може перемістити в іншу будівлю (приміщення) та продовжувати їх експлуатувати.

При цьому вирішальну роль відіграє саме причина переміщення, а відповідно, і демонтажу/монтажу таких об’єктів. І це аж ніяк не ліквідація, тобто про списання їх з балансу не йдеться. В цій ситуації має місце виключно зміна місцезнаходження об’єктів. Це означає, що такий об’єкт ОЗ чи МНМА, як і раніше, відповідає критеріям визнання активом та продовжує використовуватися за призначенням.

З’ясуємо, які є варіанти обліку витрат, пов’язаних з переміщенням кондиціонера з одного приміщення в інше.

Подпишитесь, чтобы открыть доступ к материалам Я уже
logo PRO PRO-доступ Неограниченный доступ ко всем закрытым материалам сайта без рекламы
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.

Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше