Під поліпшенням слід розуміти комплекс робіт, виконання яких приведе до збільшення економічної вигоди у майбутньому та/або збільшення потенціалу його корисності. Інакше кажучи, результатом таких робіт є поліпшення техніко-економічних характеристик об’єкта основних засобів (далі — ОЗ). Це випливає з п. 1 розд. ІІІ НП(С)БО 121*.
Звісно, далеко не завжди можна 100-відсотково правильно класифікувати заплановані роботи. Тому насамперед слід звернути увагу на приклади робіт, пов’язаних з поліпшенням ОЗ, наведено в п. 3. розд. VI Методрекомендацій з обліку ОЗ*. Зокрема, до таких робіт належать:
1) модифікація, модернізація з метою подовження строку корисної експлуатації об’єкта або збільшення його виробничої потужності;
2) заміна окремих частин устаткування для підвищення якості робіт, послуг;
3) впровадження ефективнішого технологічного процесу, що дасть змогу зменшити витрати;
4) добудова (надбудова) будівлі, що збільшить кількість місць (площу) будівлі, обсяги та/або якість виконуваних робіт (послуг) чи умови їх виконання.
Та в будь-якому разі рішення про характер та ознаки здійснюваних робіт ухвалює не бухгалтер, а керівник установи. Про це свідчить п. 2 розд. VI Методрекомендацій з обліку ОЗ.