Як орендарю відшкодувати електроенергію, вироблену генератором? На час відключення світла орендодавець вмикає генератор. Орендар також користується електроенергією під час роботи генератора. Як відшкодувати вартість фактично спожитої орендарем електроенергії під час роботи генератора?
Лампи освітлення: обліковуємо та списуємо правильно Бюджетна установа придбала лампи освітлення (енергоощадні LED-лампи та люмінесцентні). Як правильно вести облік таких ламп? Коли саме їх слід списувати з балансу: відразу після встановлення чи коли вони фактично стають непридатними? Чи підлягають вони утилізації?
Генератор дитсадку від школи: як передати правильно? Школу і дитсадок обслуговує одна централізована бухгалтерія. Необхідно передати генератор від школи до дитсадка. Як це зробити правильно з огляду на фінансування цих закладів за різними КПКВК? Чи не вважатиметься така передача нецільовим використанням бюджетних коштів?
Відділ освіти чи заклад освіти: хто платник ПДВ? Централізована бухгалтерія відділу освіти обслуговує заклади дошкільної та загальної освіти. Такі заклади надають платні освітні послуги та отримують плату за харчування дітей. Зазначені послуги звільнені від оподаткування ПДВ, але податкова служба повідомила про необхідність реєстрації відділу освіти платником ПДВ. Хто повинен реєструватися платником ПДВ: відділ освіти чи заклади освіти? Який подальший механізм дій?
Закупівлі з 9 липня та з 1 вересня: роз’яснення від Мінекономіки Нещодавно Кабмін постановою № 782* відкоригував закупівельне законодавство. Докладно про ці зміни читайте в матеріалі «Закупівельні зміни з 9 липня та з 1 вересня»** // «Бюджетна бухгалтерія», 2024, № 27. Зі свого боку, Мінекономіки оперативно прокоментувало ці нововведення у своєму листі***. Тож далі розповімо про важливі уточнення та роз’яснення щодо проведення закупівель з 9 липня та 1 вересня.