Насамперед пригадаємо процедуру планування місцевих бюджетів, щоб з’ясувати, на якому саме етапі слід складати та подавати бюджетні запити.
Бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему України, становить один календарний рік, який починається 1 січня та закінчується 31 грудня того ж року.
Загальний порядок складання проєктів місцевих бюджетів унормовано ст. 75 БКУ, і він передбачає здійснення таких кроків.
1. Міністерство фінансів України згідно з ч. 1 ст. 75 БКУ* доводить місцевим державним адміністраціям, виконавчим органам відповідних місцевих рад особливості складання розрахунків до прогнозів місцевих бюджетів та проєктів місцевих бюджетів.
* Бюджетний кодекс України від 08.07.2010 № 2456-VI.
Місцеві держадміністрації та виконавчі органи відповідних місцевих рад отримують листи від Мінфіну з особливостями складання розрахунків до проєктів бюджетів. Зокрема, під час складання проєктів місцевих бюджетів на 2024-2026 роки слід керуватися листом Мінфіну від 07.08.2023 № 04110-08-2/21527.
Такі листи мають бути доведені до виконавчих органів місцевих рад та враховані у роботі з формування місцевих бюджетів. На підставі цих листів планово-економічний відділ виконкому (у разі його створення), готує листи «Щодо підготовки бюджетних запитів на відповідний рік» для головних розпорядників бюджетних коштів.
2. Згідно з типовими формами бюджетних запитів, які на сьогодні затверджені наказом № 648*, відповідно до ст. 34 та 75 БКУ та з урахуванням особливостей складання проєктів місцевих бюджетів, місцеві фіноргани розробляють і доводять до головних розпорядників бюджетних коштів інструкції з підготовки бюджетних запитів.