Статті

Теми статей
Обрати теми
20.02.2023 на підприємство прийняли працівницю, яка має трьох дітей віком до 18 років. Цього ж місяця вона надала заяву на застосування податкової соціальної пільги (ПСП). Чи потрібно у 2024 році працівниці повторно подавати заяву на застосування ПСП?
Дивіденди також можуть виплачувати своїм засновникам та учасникам резиденти Дія Сіті. Тому сьогодні звернемо увагу на особливості оподаткування виплати дивідендів такими суб’єктами господарювання.
У цьому матеріалі стисло обговоримо проблеми з виплатами дивідендів нерезидентам у світлі діючих під час воєнного стану валютних обмежень.
04.03.2024 працівник іде у щорічну відпустку. У розрахунковому періоді (березень 2023 року — лютий 2024 року) працівник має повністю не відпрацьований місяць — квітень 2023 року. Оскільки: — з 1 по 14 квітня та з 17 по 28 квітня 2023 року він перебував у «воєнній» відпустці; — 15, 16, 29 та 30 квітня 2023 року — вихідні дні за графіком роботи працівника. Чи виключати при розрахунку відпускних квітень 2023 року повністю (всі 30 к. дн.)?
Не лише юридичні, а й фізичні особи можуть бути власниками акцій або часток підприємств. Отже, і вони можуть претендувати на отримання дивідендів. Як оподатковуються дивіденди, виплачені учасникам та акціонерам — фізичним особам, ви дізнаєтесь із нашої статті.
Якщо дивіденди виплачує юрособа — платник податку на прибуток іншій юрособі, то в деяких випадках при здійсненні такої виплати вона має сплатити у бюджет авансовий внесок з податку на прибуток. В яких випадках слід сплачувати авансовий внесок, а в яких ні, з’ясуємо далі.
Як отримані дивіденди відображають в бухгалтерському обліку юрособи-інвестора? Які особливості їх податковоприбуткового обліку? Про це зараз і поговоримо.
Вишневський Михайло
Вишневський Михайло 22.02.24
Звітний 2023 рік залишився позаду. Тож може виникнути питання щодо виплати за його підсумками дивідендів. Що розуміти під дивідендами для цілей оподаткування? Які загальні правила виплати дивідендів і від чого залежить їх розмір? Які особливості оподаткування дивідендів у єдиноподатників і резидентів Дія Сіті? Усі ці питання ми розглянемо у цьому тематичному номері. А розпочнемо з виплати класичних дивідендів юридичним особам — засновникам та/або учасникам підприємства.
Податківці змінили думку щодо необхідності при визначенні бази оподаткування ВЗ застосовувати натуральній коефіцієнт. Наразі в Базі знань, що знаходиться на сайті ДПСУ, зазначено: «Так, застосовується». А ось попереднє роз’яснення про незастосування з 16.02.2024 — в недіючих. І все б нічого, якби не одна деталь: застосовувати натуркоефіцієнт потрібно з 03.09.2022. Ви виплачували чи виплачуєте доходи в натуральній формі вашим працівникам або стороннім особам? Тоді приєднуйтесь до розмови. Будемо розбиратися з цим «щастям».
Чи впливає робота з неповним робочим часом на тривалість щорічної основної відпустки? Як розрахувати відпускні працівнику, який працює з неповною зайнятістю? Відповіді на ці запитання ви знайдете у статті.
На підприємстві працевлаштовані 3 особи з інвалідністю. Через воєнні дії вони не працюють. З 01.03.2022 по 31.12.2022 перебували у неоплачуваних відпустках за різними підставами. А з 01.01.2023 і до тепер дію їх трудових договорів призупинено. Чи правомірно це?
Постанова Кабміну від 13.02.2024 № 163
Поговоримо про нюанси в оплаті праці, які можуть виникнути при нарахуванні зарплати працівнику, який працює на умовах неповного робочого часу. А саме про трудову доплату та вимогу сплати ЄСВ з МЗП.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі