Статті

Теми статей
Вибрати теми статей
Працівник отримав аванс на відрядження (готівкою або на особисту платіжну картку). Може, навіть здійснив певні витрати, пов’язані з майбутньою службовою поїздкою (придбав транспортні квитки, забронював готель тощо). Проте відрядження скасували. В які строки він має повернути отриманий аванс і яким чином відзвітувати за нього?
З 1 квітня набудуть чинності нові правила підтвердження витрат на відрядження та повернення невикористаних у відрядженні коштів. А якщо службова поїздка почалася до цієї дати, а закінчилася після? Або відрядження завершилося у березні 2023 року, а відзвітувати за ним / повернути невикористані кошти потрібно у квітні. Які правила (нові чи старі) слід застосовувати у таких перехідних ситуаціях? Будемо розбиратися.
Виникла потреба негайного виїзду працівника в закордонне відрядження, а підприємство не має валютного рахунку, щоб проавансувати службову поїздку? Швидко вийти з цієї ситуації можна так: видайте аванс у гривні на корпоративну платіжну картку. А доки триватиме закордонне відрядження, прочитайте цю статтю. Тоді ви точно знатимете, як облікувати витрати на нього в цьому випадку?
Вже з 1 квітня 2023 року зміняться правила подання звітів про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт. Як із цієї дати слід звітувати про використані у відрядженні суми і в які строки повертати невикористані кошти? Поговоримо про це прямо зараз.
Підприємство, відправляючи у закордонне відрядження свого працівника, видало йому аванс у гривні. Кошти були перераховані на особисту платіжну картку такого працівника. Чи мало право підприємство видавати аванс у гривні і на особисту платіжну картку працівника? Як в обліку відобразити розмір витрат, здійснених працівником за кордоном?
Працівнику перед закордонним відрядженням виплатили аванс у гривні на особисту платіжну картку. Нею він розраховувався за кордоном (це видно з наданих касових чеків), однак квитанцій платіжного термінала за такими операціями не надав. Чи обов’язково додавати такі квитанції до авансового звіту про відрядження? Чи не можна їх замінити роздруківкою операцій з карткового рахунку?
Працівника було відправлено у відрядження на 4 дні з понеділка по четвер. У четвер після виконання поставленого завдання працівник звернувся до керівника підприємства з проханням надати йому один вихідний день (на п’ятницю), щоб він встиг вирішити свої особисті справи у місті, де перебував у відрядженні. За квитком він прибув із відрядження у неділю. Чи можна відшкодовувати працівнику витрати на повернення із відрядження і як бути із добовими за п’ятницю — неділю?
Почали з’являться критерії важливості для бронювання працівників. Що це за критерії та чим вони допоможуть у цій процедурі? Давайте розбиратися.
Зміни у порядку виплати лікарняних та їх розрахунку, які сталися з 1 січня 2023 року, продовжують приносити нам сюрпризи. Про один з таких сюрпризів ми запитали у фахівців ПФУ та отримали від них відповідь у листі від 21.03.2023 № 10344-8077/У-03/8-2800/23*. Питання дуже важливе, тож розбираємося разом.
Лист Пенсійного фонду України від 21.03.2023 № 10344-8077/У-03/8-2800/23*
22.03.23
У деклараціях з ПДВ та податку на прибуток «воєнних» періодів задекларовані суми до сплати. Але через відсутність коштів — податкові зобов’язання не були сплачені? Чи діють під час воєнного стану звільнення від відповідальності, якщо несвоєчасна сплата податків зумовлена відсутністю коштів на рахунку з не залежних від платника причин? Чи можна уникнути відповідальності? Чи може податковий борг під час воєнного стану бути стягнений у примусовому порядку?
Не за горами подання Податкового розрахунку за 1 квартал 2023 року. Починаючи з 4 кварталу 2022 року середню, яку роботодавець зберігає за працівниками — добровольцями тероборони, в Д1 показуємо по-особливому. Із яким кодом, чи для всіх працівників однаково та інші нюанси розглянемо у статті.
Ситуація. Працівниця прийнята на роботу за сумісництвом. Їй надано лікарняний листок у зв’язку з вагітністю та пологами, який буде оплачений за основним місцем роботи. А що роботи роботодавцю за сумісництвом? Чи надавати таку відпустку, якщо оплати не буде? Що в табелі обліку робочого часу? Як відображати цей безоплатний період в Об’єднаній звітності? Вам також цікаві відповіді на ці запитання? Тоді приєднуйтесь до розмови.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі