Статті

Теми статей
Обрати теми
Чи має право кухар закладу загальної середньої освіти (далі — ЗСО) на встановлення доплати за роботу з важкими та шкідливими умовами праці? Якщо так, то чи потрібно для встановлення зазначеної доплати проводити атестацію робочих місць?
ФОП на єдиному податку групи 2 планує займатися зовнішньо-економічною діяльністю (ЗЕД). На що йому потрібно звернути увагу?
Чи повинен роботодавець приймати заяву про відпустку за власний рахунок у працівника особисто? Чи має значення, яким чином роботодавець отримає заяву працівника про відпустку за власний рахунок?
Сьогодні
Чергові вдосконалення ПКУ не забарилися. Зачепили вони й такі майнові податки, як плата за землю і податок на нерухомість. Із вартих уваги змін ми нарахували всього три: по одній на кожний податок окремо і ще одну спільну новацію для обох податків. Розповімо про кожну з них по черзі.
Ситуація: на момент звільнення працівник перегуляв щорічну основну відпустку, а додаткову йому треба компенсувати. Як роботодавець має провести розрахунок компенсації? Розглянемо цей випадок у статті.
Зміни, внесені Законом № 3603* до Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» від 21.12.2017 № 2258-VIII (далі — Закон про аудит), здебільшого стосуються аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності. Однак зачіпають вони і замовників аудиторських послуг, зокрема підприємства, що становлять суспільний інтерес. Ось що конкретно змінилося.
1 квітня зросте розмір мінімальної зарплати. У розрахунку на місяць вона становитиме 8000 грн, а погодинно — 48,00 грн. На що вплине таке підвищення? Які показники залишаться незмінними? Про це — у нашій статті.
Квартальний платник податку на прибуток виправив помилку поточного звітного року (за три квартали 2023 року) і відобразив суму недоплати (збільшення податкового зобов’язання) у рядку 29 уточнюючої декларації. Водночас при складанні прибуткової декларації за 2023 рік продублював таку суму недоплати — заповнив наростаючим підсумком рядок 29 за наступний після виправлення помилки звітний період. Внаслідок цього в інтегрованій картці платника (ІКП) сума заниження задвоїлася. Розберемося детально з цією ситуацією.
Купили в постачальника товар з 20 %-м ПДВ. На підставі зареєстрованої постачальником податкової накладної (ПН) суму «вхідного» ПДВ віднесли в податковий кредит (ПК). Проте пізніше з’ясувалося, що постачальник помилково нарахував ПДВ на пільговий товар (звільнений від оподаткування). Тому відкоригували ПДВ (загальну вартість товару домовилися не змінювати — не зменшувати). Проте забули скоригувати (додати) первісну вартість купленого товару. Розберемо наслідки.
Підприємство — платник податку на прибуток отримало від податківців податкове повідомлення-рішення (ППР) з нарахованим штрафом за порушення податкового законодавства і відразу сплатило суму штрафу у бюджет. На суму штрафу, відображеного у такому ППР, підприємство-високодохідник збільшило фінрезультат до оподаткування через різницю згідно з п.п. 140.5.11 ПКУ у періоді, коли ППР стало узгодженим, а от витрати відобразило в періоді отримання ППР. Чи правильно зробило підприємство і якщо ні, то які наслідки таких дій?
Щоб не показувати збитки в декларації з прибутку за 2023 рік, вирішили відкласти витрати. Тому витрати на збут (грудневі послуги перевезення і доставки товарів покупцям) облікували як витрати майбутніх періодів на рахунку 39. І віднесли їх на витрати пізніше — тільки в березні (тобто збираємося відобразити в декларації за I квартал 2024, швидше за все, вона буде позитивною). Чим може бути небезпечна ця ситуація? Розберемо наслідки.
Підприємство ще у 2022 року стало платником спецЄП і працювало в такому статусі до початку серпня 2023. За результатами роботи у 2022 році воно було малодохідником, тож декларацію з податку на прибуток після повернення подало у річні строки. У такій декларації у ряд. 01 підприємство відобразило не весь отриманий дохід за 2023 рік, а тільки за період з 01.08.2023 по 31.12.2023. Чи правильно зробило підприємство, якщо ні, то які наслідки такої операції?
Немало помилок допускають ті платники податку на прибуток, які до 01.08.2023 були на спецЄП (тобто сплачували єдиний податок за ставкою 2 %). Часто вони пов’язані з відображенням так званих перехідних різниць, коли одна подія в межах операції була здійснена на єдиному податку, а друга — уже на загальній системі оподаткування. Це і не дивно, оскільки різниці ці непрості, та і принцип їх розрахунку законодавець змінював. Одну з таких помилок ми розглянемо в цій публікації.
Підприємство з ІІ кварталу 2023 року перейшло на звичайний (не воєнний) єдиний податок (ЄП) групи 3. Оскільки розмір доходу менше 40 мільйонів гривень, було вирішено декларацію за період перебування на загальній системі подати у річні строки. Після подання прибуткової декларації зателефонували податківці і говорять, що слід було подати її за результатами І кварталу 2023 року, а не за 2023 рік. Чи мають вони рацію?
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі