Застосування КЕКВ
Почнемо безпосередньо із застосування КЕКВ.
Традиційно, у питаннях обрання КЕКВ виходимо з економічної суті платежу та керуємося Інструкцією № 333*.
Так, якщо йдеться про передплату періодичних видань (у т. ч. електронних), застосовуємо КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар» (п.п. 3 п.п. 2.2.1 Інструкції № 333).
Натомість оплату послуг доступу до інформаційних ресурсів слід здійснювати за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)» (абз. 8 п.п. 1 п.п. 2.2.4 Інструкції № 333).
УВАГА!
Застосування конкретного КЕКВ напряму залежатиме від формулювання предмета договору
Тож якщо в договорі прописано, що установа отримує лише можливість переглядати розміщену на певному ресурсі інформацію, то застосовуйте КЕКВ 2240. Якщо ж згідно з договором ви з певною періодичністю отримуватимете видання в паперовому та/або електронному вигляді, тоді використовуйте КЕКВ 2210.
В яку чергу можна оплатити?
В період дії воєнного стану вкрай важливо розуміти, в яку чергу можливо здійснити заплановані видатки. З цією метою слід звернутися до норм Порядку № 590*.
Першочерговими незмінно залишаються видатки на національну безпеку та оборону.
Переважна ж більшість видатків здійснюється у другу чергу. Їх вичерпний перелік наведено в п. 19 Порядку № 590.
Так, якщо йдеться про електронну версію видань, а саме про можливість переглядати розміщену на певному ресурсі інформацію (КЕКВ 2240), такі послуги, на нашу думку, можна оплатити у другу чергу.
Адже відповідно до п. 19 Порядку № 590 саме у другу чергу за загальним і спеціальним фондами можна здійснювати видатки на оплату інформаційних послуг. Окрім того, у другу чергу дозволяється проводити видатки на оплату послуг із доступу в режимі онлайн до інформаційних ресурсів.
Що ж стосується передплати періодичних видань (у т. ч. електронних видань) за КЕКВ 2210, то таку оплату можливо провести лише у третю чергу. На жаль, здійснення таких видатків у другу чергу п. 19 Порядку № 590 не передбачено.
Проте це аж ніяк не стосується придбання періодичних видань для поповнення фондів бібліотек. Зі здійсненням таких видатків не буде жодних проблем. Адже зазначені видатки чітко передбачені п. 19 Порядку № 590 як такі, що можна здійснити у другу чергу.
Також нагадаємо: видатки на оплату будь-яких товарів, робіт і послуг можна проводити як за кошти загального, так і за кошти спеціального фонду під час реалізації проєктів, виконання програм допомоги, які підтримуються ЄС, урядами іноземних держав, іноземними фінансовими та донорськими установами і міжнародними фінорганізаціями, в т. ч. на умовах співфінансування.
Висновки
- Передплату періодичних видань (у т. ч. електронних), слід здійснювати за КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар».
- Оплату послуг доступу до інформаційних ресурсів слід проводити за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)».