Темы статей
Выбрать темы

Неприбутковий звіт — 2025

Матвеева Виктория, эксперт журнала «Бюджетная бухгалтерия»
Бюджетні установи щорічно складають та подають спеціальну податкову звітність — Неприбутковий звіт. Як це зробити у 2025 році, читайте у цій статті.

Загальні правила заповнення Неприбуткового звіту

Законодавці зобов’язали неприбуткові організації та установи, які відповідають вимогам п. 133.4 ПКУ* та внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, щорічно звітувати про отримані доходи та їх використання протягом звітного податкового періоду. З цією метою вони формують та подають Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, або просто Неприбутковий звіт. Форма цього звіту затверджена наказом № 553**.

* Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VI.

** Наказ Мінфіну «Про затвердження форми Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації» від 17.06.2016 № 553.

І звісно ж, вимога про щорічне звітування поширюється на бюджетні установи, позаяк вони мають статус неприбуткових установ.

Зазвичай під час заповнення певної форми звітності бюджетні установи керуються відповідним порядком. Але для заповнення Неприбуткового звіту такий спеціальний порядок годі й шукати. У цьому питанні доводиться орієнтуватися безпосередньо на форму цього звіту, точніше, на назву рядків та окремі роз’яснення податківців (категорія ЗІР 102.04).

Під час складання Неприбуткового звіту слід дотримуватися таких основних правил:

1) звіт заповнюємо наростаючим підсумком з початку календарного року у гривнях БЕЗ копійок (з округленням за загальноприйнятими правилами);

2) звіт повинен містити всі обов’язкові реквізити, зазначені в пп. 48.3 та 48.4 ПКУ. Без наявності обов’язкових реквізитів такий звіт втратить статус податкової декларації;

3) зазначаємо всі передбачені показники. За відсутності показників відповідні рядки Неприбуткового звіту або додатків до нього залишаємо порожніми;

4) достовірність наведених у звіті даних підтверджують своїми підписами керівник (уповноважена особа) бюджетної установи та головний бухгалтер (особа, яка відповідає за ведення бухобліку) та скріплюють печаткою;

5) у разі заповнення рядків звіту, до яких передбачено подання додатків, не забувайте подати їх разом із таким звітом.

Неприбутковий звіт складається із трьох частин.

Подпишитесь, чтобы открыть доступ к материалам Я уже
logo PRO PRO-доступ Неограниченный доступ ко всем закрытым материалам сайта без рекламы
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa

Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.

Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше