Темы статей
Выбрать темы

Ревізія в установі: що потрібно знати бухгалтеру?

Станкус Татьяна, эксперт журнала «Бюджетная бухгалтерия»
Не помиляється той, хто нічого не робить. Тому не слід впадати в паніку, якщо ревізор прийшов на ревізію і виявив порушення. І з цієї статті ви дізнаєтеся, як правильно бухгалтеру та іншим посадовим особам установи підготуватися до ревізії фінансово-господарської діяльності та як будувати взаємини з ревізорами.

Підготовка до ревізії

Почнемо з того, що функції державного фінансового контролю на сьогодні виконує Державна аудиторська служба (далі — Держаудитслужба). І керується ця служба насамперед нормами Закону № 2939*.

* Закон України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.93 № 2939-XII.

Зокрема, згідно зі ст. 4 Закону № 2939 інспектування здійснюється Держаудитслужбою у формі ревізії. Полягає воно у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб.

Вивчення нормативно-правової бази

Для підготовки до ревізії фінансово-господарської діяльності та виявлення порушень фахівці Держаудитслужби передусім вивчають нормативні документи, відповідно до яких має здійснюватися діяльність установи, що підлягає ревізії.

Адже бюджетні установи різних галузей можуть мати свої особливості і керуватися різними нормативно-правовими актами у різних сферах.

Та, наприклад, зарплата фахівців закладів освіти нараховується відповідно до наказу № 557*, а закладів культури — відповідно до наказу № 745**. Аналогічно, платні послуги у сфері освіти надаються відповідно до Порядку № 736***, а у сфері культури — відповідно до наказу № 1004****.

* Наказ МОН «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557.

** Наказ Мінкультури «Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки» від 18.10.2005 № 745.

*** Порядок надання платних освітніх послуг державними та комунальними навчальними закладами, затверджений наказом МОН, Мінекономіки, Мінфіну від 23.07.2010 № 736/902/758.

**** Порядок визначення вартості та надання платних послуг закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності, затверджений наказом Мінкультури, Мінфіну, Мінекономіки від 01.12.2015 № 1004/1113/1556.

Подпишитесь, чтобы открыть доступ к материалам Я уже
logo PRO Factor PRO Неограниченный доступ ко всем закрытым материалам сайта без рекламы
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с лицензионным договором и договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.

Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше