* i.factor.ua/ukr/journals/bb/2025/february/issue-6/article-131912.html
Як то кажуть, обізнаний — озброєний, та краще вчитися на чужих помилках, щоб не допускати своїх.
Звісно, геть усім порушенням ми не зможемо приділити увагу у статті. Тому розглянемо найтиповіші.
Порушення кошторисної дисципліни. Як відомо, одним із питань, яке підлягає обов’язковому включенню до програми ревізії, є перевірка кошторисної дисципліни.
При цьому фахівці Держаудитслужби перевірять дотримання норм законодавства під час складання, розгляду, затвердження, виконання кошторису та внесення до нього змін. Звісно, що йдеться про норми Порядку № 228*.
До речі, з цього питання вам стане у пригоді наша стаття «Кошторис бюджетної установи на 2025 рік» // «Бюджетна бухгалтерія», 2024, № 42.
Завищення потреби в бюджетних асигнуваннях. Одним із найпоширеніших порушень кошторисної дисципліни є завищення потреби в бюджетних асигнуваннях на певні видатки. Зокрема, може мати місце завищення потреби в бюджетних коштах на оплату праці з нарахуваннями внаслідок утримання понаднормативних посад працівників.
Також досить часто ревізори встановлюють порушення щодо завищення потреби в бюджетних коштах на оплату комунальних послуг та енергоносіїв унаслідок неврахування наявної кредиторської заборгованості за спожиті послуги.
У такому разі йдеться про порушенням норм пп. 20, 22 Порядку № 228.