Темы статей
Выбрать темы

Податкова реформа в умовах війни: що дозволять?

Мирошниченко Виталина, налоговый эксперт
15 березня Президент анонсував проведення податкової реформи для того, щоб полегшити роботу бізнесу в цей непростий час. І закон уже прийнято. Відразу пішли чутки, що ПДВ скасують, а податок буде лише 2% з обороту. Чи то так, зараз розповімо.

Мова йде про закон, прийнятий на базі законопроекту № 7137-д від 14.03.2022 (https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/pubFile/1245704). Він набере чинності одразу після його підписання та опублікування. Поки що маємо лише текст законопроекту. На нього і орієнтуємось. В наступних номерах продовжимо обговорення вже на базі фінального тексту закону.

Новації щодо єдиного податку

Єдинники груп 1 та 2. Таким ФОПам дозволено не сплачувати єдиний податок. Якщо вирішили не сплачувати, то в декларації за цей період дані по ЄП не заповнюєте.

Звільнення діє з 1 квітня 2022 року — до припинення або скасування воєнного стану на території України. Тобто починаючи зі сплати за податку за квітень.

Щодо сплати за березень можна скористатися вже діючими нормами про звільнення від відповідальності за сплату із запізненням — із п. 69.1 та 69.3 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ.

Єдинники групи 3 (особливої). З 1 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану на території України у групі 3 спрощенки (особливій) можуть працювати як ФОП, так і юрособи (будь-якої організаційно-правової форми), у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 10 мільярдів гривень.

При цьому наймати можна буде скільки завгодно працівників (без обмежень).

Подпишитесь, чтобы открыть доступ к материалам Я уже
logo PRO PRO-доступ Неограниченный доступ ко всем закрытым материалам сайта без рекламы
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa

Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.

Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше