(066) 87-010-10 Перезвоните мне
  • В избранное
  • Печать
  • Шрифт
  • Цвет фона
  • Комментарии 0
  • В разработке
4/9
Оплата труда
Оплата труда
Май , 2018/№ 10/1

Соцвідпустка на дітей «новачкам»: особливості надання

У 2016 році в працівниці помер чоловік, батько її дитини 2012 року народження. При звільненні з попереднього місця роботи їй виплатили компенсацію за невикористані дні соцвідпустки на дітей як працюючій одинокій матері (вдові) за 2016 і 2017 роки. У жовтні 2017 року ця працівниця працевлаштувалася на нове місце роботи. Коли в неї виникає право на соцвідпустку на дітей за підставою «працююча одинока мати» у нового роботодавця?

Спершу визначимо право працівниці на соцвідпустку на дітей. Згідно зі ст. 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) право на соцвідпустку на дітей має, зокрема, працююча одинока мати. За роз’ясненнями Мінсоцполітики (листи від 05.08.2016 р. № 438/13/116-16 та від 25.02.2015 р. № 76/13/116-15), для цілей надання соцвідпустки на дітей одинокою матір’ю вважається жінка, яка виховує дитину без батька. До одиноких жінок, зокрема, належить вдова. Отже, працююча вдова має право на соцвідпустку на дітей.

Зазначимо, що в ст. 19 Закону про відпустки для надання соцвідпустки на дітей за підставою «працююча одинока мати» не зазначений граничний вік дитини, до досягнення якого вона враховується для цілей надання такої соцвідпустки. Тому згідно із загальним підходом право на соцвідпустку на дітей за підставою «працююча одинока мати» востаннє виникає в працівниці за рік, у якому її дитина досягає 18 років, якщо вона не отримала права повноліття раніше.

У випадку, наведеному в запитанні, у працівниці є дитина 2012 року народження. Отже, у 2018 році їй виповнюється 6 років. Оскільки дитиною не досягнутий граничний вік для надання соцвідпустки на дітей за підставою «працююча одинока мати», працівниця має право на соцвідпустку на дітей.

Зарегистрируйтесь

для того, чтобы читать статью полностью.

Зарегистрироваться

Уже зарегистрированы? Войти с паролем

соцвідпустка на дітей, право на соцвідпустку, нове місце роботи, особливості надання добавить теги изменить теги
Добавьте свои теги к статье
Разделяйте метки запятой. Например: бухгалтерия, форма, проценты, НДС, квартальный отчёт. Максимальное количество 10.
или Закрыть
Комментарии к статье