(066) 87-010-10 Перезвоните мне
Переводим бухгалтеров в ОНЛАЙН!
  • В избранное
  • Печать
  • Шрифт
  • Цвет фона
  • Комментарии 0
  • В разработке
5/9
Оплата труда
Оплата труда
Май , 2018/№ 10/1

Неповнолітня донька вийшла заміж: чи є право на соцвідпустку на дітей

http://tinyurl.com/y6xergc6
В установі працює працівниця — одинока мати, дочці якої у 2018 році виповнилося 16 років. Ця працівниця бажає використати соцвідпустку на дітей за 2018 рік за підставою «одинока мати» з 25.05.2018 р. Проте 28.04.2018 р. дочка цієї працівниці вийшла заміж. Чи належить працівниці соцвідпустка на дітей за 2018 рік і відповідно чи повинен роботодавець надати їй цю відпустку з 25.05.2018 р.?

Згідно зі ст. 1821 КЗпП і ст. 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) одинока мати може претендувати на соцвідпустку на дітей. При цьому жодних приписів щодо віку дитини, який надає право на цей вид відпустки, зазначені норми не містять. Тому тут слід керуватися загальними нормами чинного законодавства. Про це говорить, зокрема, Мінсоцполітики в листі від 25.02.2015 р. № 76/13/116-15.

Відповідно до ст. 6 Сімейного кодексу України від 10.01.2002 р. № 2947-III, ст. 1 Закону України «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 р. № 2402-III і ст. 2 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 21.11.92 р. № 2811-ХII дитина — це особа віком до 18 років (повноліття), якщо згідно із законом вона не набуває прав повнолітньої раніше.

Досягнувши 18 років (повноліття), особа набуває повної цивільної дієздатності (ч. 1 ст. 34 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. № 435-IV, далі — ЦКУ). Водночас в окремих випадках, визначених ЦКУ, повна цивільна дієздатність виникає в осіб, що не досягли 18 років, а саме:

1) у разі реєстрації шлюбу — з моменту такої реєстрації (ч. 2 ст. 34 ЦКУ);

2) якщо фізична особа досягла 16 років і працює за трудовим договором (ч. 1 ст. 35 ЦКУ);

3) якщо неповнолітня особа записана матір’ю або батьком дитини (ч. 1 ст. 35 ЦКУ);

4) якщо фізична особа досягла 16 років і бажає займатися підприємницькою діяльністю — з моменту держреєстрації як підприємця, яка здійснюється за наявності письмової згоди на це батьків (усиновлювачів), піклувальників або органу опіки та піклування (ч. 3 ст. 35 ЦКУ).

Підкреслимо: набута неповнолітньою особою повна цивільна дієздатність зберігається у випадках:

— припинення шлюбу або визнання його недійсним з причин, не пов’язаних із протиправною поведінкою неповнолітньої особи (ч. 2 ст. 34 ЦКУ);

— припинення трудового договору, а також підприємницької діяльності (ч. 5 ст. 35 ЦКУ).

Таким чином, у загальному випадку одинока мати має право на соцвідпустку на дітей до досягнення дитиною 18 років. Проте в цій ситуації дитина отримала право повнолітньої раніше: з моменту реєстрації шлюбу 16-річна дочка працівниці набула повної цивільної дієздатності. Отже, працівниця втратила право на соцвідпустку на дітей.

Як зазначає Мінсоцполітики в листі від 25.02.2015 р. № 76/13/116-15, одинока мати, що виховує неповнолітню дочку, яка вийшла заміж, втрачає право на соцвідпустку на дітей у році реєстрації дочкою шлюбу.

Водночас Міністерство неодноразово зазначало, що право працівника на соцвідпустку на дітей повної тривалості зберігається в році, в якому дитина досягає граничного віку. Причому використати цю відпустку працівник може в будь-який зручний час незалежно від дати народження дитини (листи Мінсоцполітики від 05.08.2016 р. № 435/13/116-16 та від 25.02.2015 р. № 76/13/116-15).

Застосовуємо аналогічний механізм і в цьому випадку (із цим погоджується і фахівець Мінсоцполітики в спецвипуску «ОП», 2015, № 12/1, с. 19). Тому востаннє працівниця має право на соцвідпустку на дітей за підставою «одинока мати» за 2018 рік. А вже за 2019 рік право на соцвідпустку на дітей за підставою «одинока мати» в працівниці не виникає.

При цьому працівниця може скористатися соцвідпусткою на дітей за 2018 рік і після того, як її дочка вийшла заміж або в подальших роках. При звільненні працівниці має бути виплачена грошова компенсація за невикористані дні соцвідпустки на дітей за 2018 рік (ч. 1 ст. 24 Закону про відпустки).

Нагадаємо: тривалість соцвідпустки на дітей за наявності однієї підстави для її надання становить 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів, наведених у ст. 73 КЗпП. Також у ч. 2 ст. 5 Закону про відпустки зазначено, що святкові і неробочі дні (ст. 73 КЗпП) не враховують при визначенні тривалості соцвідпустки на дітей.

У цьому випадку працівниці надають соцвідпустку на дітей з 25.05.2018 р. тривалістю 10 календарних днів. Відраховуємо 10 календарних днів від 25.05.2018 р. На період з 25.05.2018 р. по 03.06.2018 р. припадає святковий день — 27.05.2018 р. (Трійця). Оскільки святкові дні не враховують у тривалості соцвідпустки на дітей, то період такої відпустки складе з 25.05.2018 р. по 04.06.2018 р. (включно).

Висновок: Одинока мати неповнолітньої дитини, яка у зв’язку з тим, що одружується, набуває права повнолітньої раніше 18 років, втрачає право на соцвідпустку на дітей з року, наступного за роком, у якому дитина отримала повну цивільну дієздатність.

Заинтересовал журнал?
Получайте по подписке больше статей и специальных предложений
соцвідпустка на дітей, право на соцвідпустку, неповнолітня дитина, реєстрація шлюбу добавить теги изменить теги
Добавьте свои теги к статье
Разделяйте метки запятой. Например: бухгалтерия, форма, проценты, НДС, квартальный отчёт. Максимальное количество 10.
или Закрыть
Ваша оценка учтена! Оцените статью :
  • Хорошо
  • Нормально
  • Плохо
Поделиться:
Комментарии к статье