(066) 87-010-10 Перезвоните мне
  • В избранное
  • Печать
  • Шрифт
  • Цвет фона
  • Комментарии 0
  • В разработке
6/9
Оплата труда
Оплата труда
Май , 2018/№ 10/1

Якщо соцвідпустка на дітей не використана за декілька років

Жінка працює в установі з 2007 року. Як працююча мати дитини з інвалідністю вона жодного разу не скористалася соцвідпусткою на дітей. У 2018 році цій дитині виповнилося 24 роки. Чи має вона право зараз узяти дні соцвідпустки на дітей, що їй належать?

Соцвідпустка на дітей надається, зокрема, за підставою «жінка, яка працює і має дитину з інвалідністю» (ст. 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР, далі — Закон про відпустки).

У цій статті не зазначений граничний вік дитини з інвалідністю, після досягнення якого вона не враховується для цілей надання соцвідпустки на дітей. Тому в цьому питанні виходять із загального визначення терміна «дитина», наведеного в ст. 1 Закону України «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 р. № 2402-III і в ст. 2 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 21.11.92 р. № 2811-XII.

Так, жінка, яка має дитину з інвалідністю, має право на соцвідпустку на дітей до досягнення дитиною 18 років, якщо вона не набуває права повнолітньої раніше (див. листи Мінсоцполітики від 05.08.2016 р. № 435/13/116-16, від 25.02.2015 р. № 76/13/116-15). Тобто востаннє жінка, в якої є дитина з інвалідністю, отримує право на соцвідпустку на дітей за рік, в якому цій дитині виповнюється 18 років (якщо вона не набуває права повнолітньої раніше).

Щоб скористатися своїм правом на соцвідпустку на дітей, жінка, яка має дитину з інвалідністю, повинна надати роботодавцеві:

— копію свідоцтва про народження дитини;

— копію пенсійного посвідчення або посвідчення одержувача державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, яке містить запис про інвалідність дитини, або копію медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років, виданого закладами та установами МОЗ.

Увага! Строк давності, після якого працівник втрачає право на соцвідпустку на дітей, чинним законодавством не встановлений.

Зарегистрируйтесь

для того, чтобы читать статью полностью.

Зарегистрироваться

Уже зарегистрированы? Войти с паролем

соцвідпустка на дітей, право на соцвідпустку, строк давності добавить теги изменить теги
Добавьте свои теги к статье
Разделяйте метки запятой. Например: бухгалтерия, форма, проценты, НДС, квартальный отчёт. Максимальное количество 10.
или Закрыть
Комментарии к статье