(066) 87-010-10 Перезвоните мне
  • В избранное
  • Печать
  • Шрифт
  • Цвет фона
  • Комментарии 0
  • В разработке
7/9
Оплата труда
Оплата труда
Май , 2018/№ 10/1

Працівниця народила другу дитину: що з правом на соцвідпустку на дітей

У працівниці є старша дитина, якій у 2018 році виповнилося 8 років. Також 05.03.2018 р. вона народила другу дитину. Ця працівниця знаходилася у відпустці у зв’язку із вагітністю та пологами з 25.12.2017 р. по 29.04.2018 р. (126 календарних днів), потім — у щорічній основній відпустці з 30.04.2018 р. по 25.05.2018 р. (24 календарних дні). З 26.05.2018 р. вона бажає оформити соцвідпустку на дітей як мати двох дітей віком до 15 років, й тільки по закінченню цієї відпустки (без виходу на роботу) — відпустку для догляду за другою дитиною до 3 років. Чи можна їй надати соцвідпустку на дітей за підставою «жінка, яка працює і має двох дітей віком до 15 років» за 2018 рік?

Соцвідпустка на дітей належить, зокрема, за підставою «жінка, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років» (ст. 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР, далі — Закон № 504/96).

Надання соцвідпустки на дітей прив’язано до календарного року, оскільки така соцвідпустка віднесена до виду соціальних відпусток, а не щорічних (ст. 4 Закону № 504/96). Але для надання соцвідпустки на дітей працівниці мало мати підстави для її надання. Справа в тому, що жінка ще повинна працювати. Виходить, що у працівниці виникає право на соцвідпустку на дітей за певний календарний рік, якщо вона в цьому році відпрацює хоча б один день (лист Мінсоцполітики від 25.02.2015 р. № 76/13/116-15).

Зарегистрируйтесь

для того, чтобы читать статью полностью.

Зарегистрироваться

Уже зарегистрированы? Войти с паролем

соцвідпустка на дітей, право на соцвідпустку добавить теги изменить теги
Добавьте свои теги к статье
Разделяйте метки запятой. Например: бухгалтерия, форма, проценты, НДС, квартальный отчёт. Максимальное количество 10.
или Закрыть
Комментарии к статье