(066) 87-010-10 Перезвоните мне
Переводим бухгалтеров в ОНЛАЙН!
  • В избранное
  • Печать
  • Шрифт
  • Цвет фона
  • Комментарии 0
  • В разработке
8/9
Оплата труда
Оплата труда
Январь , 2019/№ 2/1

Боїшся начальника, колегу: як бути

Людські відносини дуже складні… Розуміючи це, автор і став психологом. Щойно в кімнаті з’являються двоє, виникає можливість протистояння, адже в ній уже дві версії реальності. Кожен бачить світ по-своєму. Кожен домагається свого. Кожен трохи, а іноді й сильно впливає на іншого. А буває і так, що дехто, будь то суворий начальник або непривітний колега, навіть лякає. Поряд з ним відчуваєш дуже велике напруження, загрозу власному благополуччю, тривогу. При цьому можуть тремтіти руки, скажено стукати серце або перериватися дихання. Чого саме боїться людина, вона не завжди розуміє, але саме відчуття страху дуже і дуже неприємне. За спостереженнями автора такий соціальний страх доволі поширений, хоча зізнаватися в ньому, звичайно ж, неприємно. Добре, що зізнаватися зараз не дуже-то й доведеться. Просто нехай ця стаття допоможе комусь із вас, шановні читачі, впоратися з власними страхами владних, агресивних, непривітних та інших фігур.

Страх і щось іще

Спочатку давайте трохи розберемося в тих неприємних переживаннях, які можуть виникати у нас поряд з іншими людьми. І візьмемо для прикладу реальну історію. Одна клієнтка розповіла авторові про свої складнощі в спілкуванні зі своїм керівником — жінкою. Остання дуже красива, вихована жінка, видатний фахівець у своїй сфері. Ніколи не підвищує голос, але при цьому вміє соромити як ніхто інший — в арсеналі красномовні погляди і м’які, спокійні докори «як же ви могли так нас підвести», «невже вам зовсім неважливо те, що відбувається у відділі».

Клієнтка дуже старається не підводити керівника. Їй подобається робота, а отже, для неї дуже важливо все, що відбувається, але все одно, звичайно ж, іноді підводить. Найцікавіше полягає в тому, що відбувається з клієнткою, коли їй необхідно поспілкуватися з начальником. По-перше, вона дуже довго готується до зустрічі, адже невідомо, що керівниця про неї подумає, а потрібно, щоб подумала хороше. По-друге, на самій зустрічі клієнтка почуває себе незручно як ніколи, весь час боїться сказати або зробити щось не те. По-третє, після зустрічі вона ще довго немов би не у своїй тарілці, не може зібратися, а думки плутаються.

Щось із цього опису вам знайоме? Як же позбутися цього страху іншого? Ми обов’язково запропонуємо свої рекомендації далі, а зараз давайте розберемо, що ж це за страх такий, з чим він пов’язаний і чому слугує.

Загалом у своїй біологічній основі страх захищає від болю, тобто від того чи іншого руйнування організму. Він немов би спонукає нас, як і наших древніх предків, просто бігти від того, що може зашкодити. Ось тільки, якщо повернутися до прикладу, хто ж погрожує клієнтці тим чи іншим руйнуванням? Не кваптеся бути логічним, шановний читачу, і відповідати, що ніхто. Адже в людини, окрім фізичного тіла, якому можна погрожувати болем, ушкодженням або знищенням, є ще один дуже важливий аспект — психіка, душа, уявлення та переконання.

Заинтересовал журнал?
Получайте по подписке больше статей и специальных предложений
начальник, колега, страх добавить теги изменить теги
Добавьте свои теги к статье
Разделяйте метки запятой. Например: бухгалтерия, форма, проценты, НДС, квартальный отчёт. Максимальное количество 10.
или Закрыть
Комментарии к статье