Інспектування за скаргою фізособи

В избранном В избранное
Печать
Ярмак Мария, юрист
Оплата труда Май, 2019/№ 10/1
При космічних штрафах із КЗпП сваритися зі співробітником дуже небажано. Адже його скарга може стати підставою для інспекційного відвідування. Але як перевірити, чи була скарга насправді? Раптом представники Держпраці злукавили і скарги зовсім не було? Чи може трудовий контролер, проводячи інспекційне відвідування в межах «кляузи» фізособи, заразом перевірити всі інші трудові питання? Відповіді — у цій статті.

Виходячи з п. 5 Порядку № 295* стати підставою для інспекційного відвідування (невиїзного інспектування) можуть скарги від:

* Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затверджений постановою КМУ від 26.04.2017 р. № 295. Цей документ визнано нечинним (див «ОП», 2019, № 10, інформаційну сторінку), але Кабмін має затвердити аналогічний документ.

1) співробітника (про порушення щодо нього трудового законодавства);

2) фізособи (щодо якої порушено правила оформлення трудових відносин);

3) будь-якої іншої фізособи.

Інспекційні відвідування проводяться за рішенням керівника на підставі аналізу інформації, отриманої, зокрема, з інших джерел, доступ до яких не обмежений законодавством. Водночас Закон про звернення громадян** передбачає таку форму звернення, як скарга.

** Закон України «Про звернення громадян» від 02.10.96 р. № 393/96-ВР.

Чтобы посмотреть полную версию, подпишитесь на журнал Вы уже подписались? Войти

Похоже, что вы используете блокировщик рекламы :(

Чтобы пользоваться всеми функциями сайта, добавьте нас в исключения!

Как отключить