Реєстрація колдоговорів: Кабмін спростив процедуру

В избранном В избранное
Печать
Шпакович Николай, главный редактор
Оплата труда Сентябрь, 2019/№ 18/1
Коментар до постанови КМУ від 21.08.2019 р. № 768 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013 р. № 115»

Кабмін затвердив у новій редакції Порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів, затверджений постановою КМУ від 13.02.2013 р. № 115. Оновлений Порядок діє з 31.08.2019 р.

Нагадаємо: обов’язок повідомної реєстрації колективного договору продиктований ст. 15 КЗпП та ч. 11 ст. 9 Закону № 3356*.

* Закон України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.93 р. № 3356-XII.

Галузеві (міжгалузеві) і територіальні (обласні та республіканська) угоди підлягають повідомній реєстрації Мінсоцполітики. Колективні договори, а також зміни та доповнення до них, як і раніше, реєструють районні, районні в м. Києві держадміністрації, виконавчі комітети сільських, селищних і міських рад.

У новій редакції Порядку зазначено, що повідомну реєстрацію проводять з метою оприлюднення інформації про укладення договорів, внесення до них змін і доповнень.

Сторони колективних договорів тепер подають на повідомну реєстрацію один примірник документа з додатками та супровідним листом. Раніше кожна сторона колдоговору подавала свій примірник.

Подати колдоговір на реєстрацію можна:

• або у вигляді оригіналу паперового документа (з прошитими і пронумерованими сторінками);

• або у вигляді оригіналу електронного документа з кваліфікованими електронними підписами;

• або у вигляді електронної копії оригіналу паперового документа (фотокопії), засвідченої кваліфікованою електронною печаткою.

Реєструючий орган не може відмовити в повідомній реєстрації договору, як і повернути його на доопрацювання, витребувати додаткові документи та встановлювати вимоги до його оформлення.

Для проведення такої реєстрації відведено 14 роб. дн. із дня, наступного після надходження договору до реєструючого органу.

Після реєстрації договору (не пізніше наступного робочого дня) реєструючий орган зобов’язаний письмово проінформувати про це суб’єкта, що подав його на реєстрацію, та оприлюднити на власному офіційному веб-сайті та щомісяця оновлювати:

1) реєстр колективних договорів, змін і доповнень до них;

2) їх текст. При цьому текст договору, змін і доповнень до нього оприлюднюється, за винятком інформації, доступ до якої обмежений сторонами відповідно до закону або за їх рішенням (п. 8 Порядку);

3) рекомендації щодо приведення договору у відповідність з вимогами законодавства (у разі їх наявності).

Наостанок нагадаємо, що чинними нормативно-правовими актами не передбачено відповідальності за недотримання вимоги про повідомну реєстрацію колективного договору.

Та і саме укладення колективного договору не є обов’язковим (про що свідчить, зокрема, лист Мінсоцполітики від 31.07.2013 р. № 8422/0/14-13/18).

Оформи подписку и читай все Подписаться на журнал

Похоже, что вы используете блокировщик рекламы :(

Чтобы пользоваться всеми функциями сайта, добавьте нас в исключения!

Как отключить