Допомога по частковому безробіттю під час карантину: новітні законодавчі зміни

В избранном В избранное
Печать
Носиков Александр, ведущий научный сотрудник НИИ труда и занятости населения Минсоцполитики Украины и НАН Украины, канд. соц. наук
Оплата труда Май, 2020/№ 10/1
Кабінет Міністрів ухвалив постанову, якою визначено розмір допомоги по частковому безробіттю на період карантину в розрахунку на кожну годину, на яку працівникові скорочено робочий час. Ця допомога надаватиметься малим і середнім бізнесам на період карантину, а також протягом 30 днів після його завершення. У разі вимушеного скорочення робочих годин для працівників, або так званого часткового безробіття, уряд готовий компенсувати витрати на заробітну плату. Що при цьому треба знати й враховувати роботодавцям? Спробуємо окреслити ці нагальні питання з урахуванням інших законодавчих нововведень останнього часу.

Слід констатувати той факт, що у зв’язку з уведенням карантину держава запровадила новий вид допомоги по частковому безробіттю.

Низку вельми важливих та послідовних кроків уряду можна, на нашу думку, супроводити відомим прислів’ям «ще не встигли висохнути чорнила…».

Так, було підписано Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних і економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 30.03.2020 р. № 540-IX (далі — Закон № 540), однак установлені цим законодавчим актом норми вже зазнають змін. Верховна Рада Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 13.04.2020 р. № 553-IX (далі — Закон № 553) оновила порядок надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину, передбачивши відповідні зміни.

Зокрема, до ст. 471 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р. № 5067-VI (далі — Закон № 5067), присвячену допомозі по частковому безробіттю на час карантину, одразу ж внесли уточнення та поправки.

Перш за все вид допомоги, що нами розглядається, тепер матиме власну назву, а саме — «допомога по частковому безробіттю на період карантину».

У такий спосіб її остаточно відокремили від тієї «частковобезробітної» допомоги, яка не має стосунку до карантинних заходів і надається згідно зі ст. 47 Закону № 5067.

Водночас певним чином спростили вимоги до переліку документів, які потрібно надати для отримання допомоги. Тут відбулися такі дві зміни (див. таблицю).

Чтобы посмотреть полную версию, подпишитесь на журнал Вы уже подписались? Войти

Похоже, что вы используете блокировщик рекламы :(

Чтобы пользоваться всеми функциями сайта, добавьте нас в исключения!

Как отключить
Скачайте наше мобильное приложение iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд