Темы статей
Выбрать темы

«Інвалідний» звіт: перезавантаження

Беляева Елена, эксперт по вопросам оплаты труда
Звіт за формою № 10-ПІ залишався незмінним багато років. І ось настав момент перезавантаження: наказом Мінсоцполітики від 27.08.2020 р. № 591 затверджено нову форму Звіту й Інструкцію щодо її заповнення. «Дорога ложка до обіду». Тому «по кісточках» заповнення оновленого Звіту розберемо ближче до строку його здавання — на початку наступного року. А зараз лише коротко змалюємо, до чого нам готуватися. Поїхали.

Новий код форми — № 10-ПОІ (річна). Як зазначено в заголовній частині Звіту, подавати його потрібно буде до відділення Фонду соцзахисту інвалідів за місцезнаходженням роботодавця. У старому бланку було — за місцем реєстрації. Але під місцезнаходженням у цьому випадку якраз і розуміється місце реєстрації (для юрособи — юрадреса, для ФОП — місце проживання)*.

* Деталі знайдете в статті «Працевлаштування осіб з інвалідністю: реєструємося у Фонді» // спецвипуск «ОП», 2020, № 2/1, с. 9.

Важливо, що самого порядку подання Звіту ніхто не змінював**. Змінили тільки форму Звіту й Інструкцію щодо заповнення.

** Урегульований Порядком, затвердженим постановою КМУ від 31.01.2007 р. № 70. Див. статтю «Працевлаштування осіб з інвалідністю: Звіт заповнюємо правильно, подаємо своєчасно» // спецвипуск «ОП», 2020, № 2/1, с. 10.

Порівняно зі старою доброю формою № 10-ПІ перелік реквізитів у новій формі № 10-ПОІ розширено.

Так, у заголовній частині тепер додатково зазначатимемо:

• адресу здійснення діяльності, за якою подається Звіт;

• ознаку неприбутковості відповідно до Реєстру неприбуткових установ та організацій (для неприбутківців);

• форму фінансування: 1 — бюджет; 2 — госпрозрахунок; 3 — за рахунок членських внесків; 4 — змішана.

Зверніть увагу: для ФОП, які використовують найману працю, передбачено зазначення реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта (за наявності відмітки в паспорті про відмову від реєстраційного номера).

В основній (табличній) частині, як і раніше, залишилося 6 показників (рядків). Суть і назви їх не змінилися. А ось деталізація — «Mamma Mia!»: замість однієї колонки цілих 13!!!

Роботи явно додасться.

Деталізувати потрібно буде тільки два показники: середньооблікову кількість штатних працівників облікового складу і з них середньооблікову кількість штатних працівників, яким установлено інвалідність.

Деталізація здійснюватиметься за статевою ознакою (жінки і чоловіки), місцем проживання (місто чи сільські населені пункти і селища міського типу) та віком (від 18 до 35 років, від 35 до 60 років і більше 60 років).

Подавати Звіт, потрібно розуміти, доведеться по-старому — на папері. Адже, як ми вже зазначили, порядку подання Звіту ніхто не змінював.

При цьому Порядком № 70 подання Звіту до Фонду в електронному вигляді не передбачене.

Уперше звітувати про виконання «інвалідного» нормативу за допомогою нової форми № 10-ПОІ будемо за підсумками 2020 року — до 01.03.2021 р. Ближче до діла й обговоримо деталі.

App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa

Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.

Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше