Темы статей
Выбрать темы статей
Сортировать по темам

Строковий трудовий договір в умовах воєнного стану

Будз Владимир, эксперт по оплате труда
Оплата труда Июнь, 2022/№ 11
Печать
Працівниця установи наприкінці травня виїхала за кордон. На підставі особистої заяви до закінчення періоду воєнного стану їй було надано відпустку без збереження зарплати. Чи можна на час її відсутності прийняти іншого працівника за строковим трудовим договором?

Неоплачувана «воєнна» відпустка

Згідно з ч. 3 ст. 12 Закону № 2136* протягом періоду дії воєнного стану на прохання працівника йому може бути надано неоплачувану відпустку без обмеження 15-денним строком, передбаченим ч. 1 ст. 26 Закону про відпустки. Підкреслимо: зазначеною нормою не було введено нового виду відпустки чи додаткової підстави для неї, а лише знято 15-денне обмеження щодо строку відпустки без збереження зарплати.

* Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ.

ВАЖЛИВО!

App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше